eposta yazdır zoom+ zoom-

Huawei'den 5G destekli telefonlar yolda!

Huawei'den 5G destekli telefonlar yolda!

Çinli teknoloji firması Huawei, önümüzdeki yıldan itibaren 5G destekli telefon modellerini tüketicilerin beğenisine sunacağını açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-07-2018 16:40 - Güncelleme: 01-07-2018 16:40

Halen geliştirme aşamasında olan ve standartları belirlenmek üzere olan mobil iletişim teknolojisi 5G ile ilgili firmaların hazırlarrı son gaz devam ediyor. Bu alanda ilk açıklamalardan biri Çinli Huawei tarafından yapıldı. Dünya Mobil Kongresi’nin Şangay ayağında konuşan Huawei yöneticilerinden Eric Xu, 5G destekli telefon modellerini 2019 yılının ortasından itibaren satışa sunacaklarının müjdesini verdi.

Xu'nun açıklamalarına göre firma Haziran 2019 itibarıyla 5G desteği veren telefonlarını piyasaya sürmek için çalışmalarını sürdürüyor. Aynı zamanda kendi mobil işlemcisine de sahip olan markanın 5Gdesteği sunan Kirin işlemcileri de 2019’ın ilk aylarında piyasaya süreceği belirtildi.

Eric Xu genel olarak şunları söyledi: “Bu ürünler, mümkün olan en kısa sürede 5G deneyiminin keyfini çıkarmaları için daha yüksek hız isteyen tüketicilerimizle buluşacak. Huawei, 5G misyonunu gerçekleştirebilmek için endüstri ortaklarıyla çalışmaya, yatırım yapmaya ve yenilik getirmeye hazırdır.”

Günümüzde kullanılan mobil iletişim teknolojilerinden daha hızlı ve yeni bir standart olan 5G ile ilgili hazırlıklar dünya çapında devam ediyor. Standartları oluşturulan yeni teknolojinin kullanılabilmesi için altyapıda bazı düzenleme ve değişikliklerin yapılması gerekiyor. Çok yüksek hızlı veri aktarımını destekleyen 5G fiber altyapılar ile ortak çalışarak bu hızlara ulaşabiliyor.

Aslında mobil ve sabit iletişim teknolojileri üreticisi firması olan Huawei de 5G'nin standartlarının oluşturulması konusunda önemli firmalardan biri. 5G'nin 2020 yılından itibaren dünya çapında kullanıma sunulması bekleniyor. Ancak bu teknoloji kullanıma sunulmadan önce 5G destekli telefon, modem ve benzeri cihazların piyasaya sürülmüş olması gerekiyor.

Kaynak: Teknolojioku

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Huawei'den 5G destekli telefonlar yolda! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro