eposta yazdır zoom+ zoom-

Huawei ve Audi'den akıllı bağlantı ortaklığı!

Huawei ve Audi'den akıllı bağlantı ortaklığı!

Audi araçlarında kesintisiz internet bağlantısını sağlamak adına Huawei ile anlaşma imzaladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-07-2018 16:54 - Güncelleme: 11-07-2018 16:54

Audi, araçlarında kesintisiz internet bağlantısını sağlamak adına Huawei ile anlaşma imzaladı. Huawei ile akıllı bağlantılı araçlar üzerinde işbirliği yapma kararı alan firma, arabalarına hızlı ve güvenilir veri bağlantısı sağlamayı hedefliyor. Audi ve Huawei otonom sürüşten online hizmetlere kadar her konuda işbirliği yapacak.

Henüz bu proje kapsamında detaylar paylaşılmış değil. Ancak 2017 yılında iki firma da hızlı hareket eden araçlar için optimize edilmiş bir 4G veri varyantı olan LTE-V'yi test etmişler.

2015 yılında Audi Q7 SUV modeli için TDD-LTE ve FDD-LTE ile 2G, 3G ve 4G bağlantı desteği sağlanmış ve yüksek hızda veri transferi yapılmış. Bu yeni proje ile bir önceki ortaklığa ve başarıya da dikkat çekilmiş durumda. 

Yapılan anlaşmanın ardından ilk resmi adımlar Eylül ayında başlayacak. Arabaların sürekli internet bağlantısına sahip olduğu bir gelecek için çalışan ikili, tüketicilerine en iyi yol deneyimini sunmayı hedefliyor. Aslına bakarsak birçok otomobil zaten opsiyonel hatta standart hücresel veriye sahip. Ancak bu proje kapsamında Audi araçları, daha gelişmiş bir teknoloji kullanacak. 

Kaynak: Teknolojioku

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Huawei ve Audi'den akıllı bağlantı ortaklığı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro