Hoşlandığınız kız neden bir sıcak bir soğuk davranır?

Flört döneminde konuştuğunuz kız size neden bir sıcak bir soğuk davranır? Bir türlü anlamlandıramadığınız bu ego savaşının sebebi ne?

Hoşlandığınız kız neden bir sıcak bir soğuk davranır?

Hemen hemen bütün erkeklerin merak ettiği bir soruyla ilgili "spektrumsal paradigma"nın ilginç bir yaklaşımı var. bu bir saldırı biçimidir ve doğru savunmayı uygulamak gerekir.
İlk aşamada olayın üstünde kontrol sahibi olmadığınızı fark etmeniz gerekli. Bu da kendinize ve olanlara bir süre sonra tepeden bakmakla olur. şu zamandan beri uğraşıyorum, ne kadar mesafe katettim sorusu ile..
Diyelim ki bir süredir bu kızla iletişim halindesiniz. Bir sıcak bir soğuk ama siz hala umutlusunuz. Bu size çok da saygı duymadığı anlamına gelir çünkü sizin üstünüzde bir kontrole sahip, sizi manipüle edebiliyor. Sizde yeni ve ona ilginç gelen bir şey yok. Çözebileceği bir gizem yok, ona göre her şeyiniz apaçık ortada, o kaçıyor siz kovalıyorsunuz. Çözülmüş puzzle'ı kim ne yapsın?
Bu durumda yerleştirmeye çalışacağı dinamik şudur; neticede ben bunu reddedeceğim (soğuk) ama bu reddetme bir defalık olmasın, ben bunu atayım ama hep geri gelsin, her gelişi de haneme sayı olarak yazılsın. Böylece kendime bir özgüven kaynağı yaratayım, ihtiyaç halinde bir yedeğim olsun, kendimi güçlü hissedeyim...

Hoşlandığınız kız neden bir sıcak bir soğuk davranır?

Bunun için salt reddetme haricinde de bir şeyler yapması lazım ki (sıcak) umutlarınız tamamen bitmesin. Dolayısıyla size, ancak sadece bir sonraki reddetmeye kadar sizi ayakta tutmaya yetecek kadar bir umut vermesi lazım. yaralı askerin yaralarını sarıp yeniden savaşa hazırlamak gibi. Bu umudu daha az verirse bir deneme daha yapmayabilirsiniz, eğer fazla verirse de bu sefer manevra alanı azalır, işler kontrolünden çıkabilir, kendini baskı altında hissedebilir.
Bu şekilde bir ileri bir geri gittikten sonra olan biteni değerlendirdiniz, Özellikle kendinize yukarıdaki soruyu sordunuz ve manipüle edildiğiniz kanaatine vardınız. İkinci aşamaya geçebiliriz.
Burada öncelikli amaç bu döngüden çıkmak. İntikam almak falan değil, sadece kendinizi kurtarmak. zararın dönebildiğiniz yerinden dönmek çünkü bu zihninizi sürekli esir alan, zaman ve enerjinizi de çalan bir ruh halidir. Ama bu döngüden öyle bir şekilde çıkacağız ki bu sefer de onun aynı döngüye girme ihtimali olsun.

Hoşlandığınız kız neden bir sıcak bir soğuk davranır?

Tahmin ettiğiniz gibi onun taktiğini ona uygulayacağız. Son reddedilmenizden sonra artık kesinlikle ona karşı oldukça kapalı, ondan kaçar bir halde olmanız gerekli. Zaten onu kaybetmeyi göze aldınız. Bu döngüden kurtulmanın bedeli. Ama iletişim halinde olduğunuz zamanlarda (tesadüf veya onun girişmiyle) son derece sıcak davranmanız gerekli. Soğuk ve kaba olursanız ya da sadece görmezden gelirseniz bu oyunundan çekildiğiniz anlamına gelir. Ama aslında yapacağınız şey önce kaybetmemek, sonra ortam müsaitse kazanmak. Kendi yarı sahanıza çekilip kontra fırsatı beklemek gibi.

Hoşlandığınız kız neden bir sıcak bir soğuk davranır?

Onunla çok az muhatap olacak ama bu sürede çok sıcakkanlı olacaksınız. Bu sizin yoğunluğunuzu artırır. Bu, sizinle geçirdiği o oldukça kısa anlara çok fazla olasılık ve anlam yükler, sizi gizemli kılar (bu hemen olmaz ama neticede olur). Bunu yapmanın görece basit ve etkili bir yolu sadece iyi bir dinleyici olmaktır. Hem olabildiğince az konuşarak bir belirsizlik oluşturursunuz, sizin keşfetmediği yönleriniz de olduğunu düşür, hem de iyi bir dinleyiciyi herkes sever. Ama esas vurgunu eski atılgan tavrınızı değiştirmekle yapmış olursunuz. Artık kovalamak yerine kaçıyorsunuz. Ama süreci yarıda kesip mutlaka kaçın, artık siz onun sınırsız iletişim kurabileceği biri değilsiniz, yapacaklarınız var.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro