eposta yazdır zoom+ zoom-

Hollanda polisi Erdoğan posterlerine bile tahammül edemedi

Hollanda polisi Erdoğan posterlerine bile tahammül edemedi

Hallanda'nın Rotterdam kentinde bir işyerinin dış duvarları ve vitrinine asılan Erdoğan posterleri için polis operasyonu yapıldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-03-2017 21:38 - Güncelleme: 21-03-2017 00:38

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı  Fatma Betül Sayan Kaya'nın konuşma yapmasına izin vermeyen, Hollanda ile yaşanan kriz her geçen gün yeni bir boyut kazanarak güncelliğini koruyor. Bu kez Rotterdam kentinde bir iş yerinin duvarlarında asılı olan Erdoğan posterleri polis operasyonuyla yerinden söküldü.

Kentte bir hafta önce kapatılan ve bir Türk'e ait olan bahis oyunları acentesinin duvarlarına ve vitrinine dün gece saatlerinde  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posterleri asıldı.

Posterlerin ikisinde Erdoğan'ın yalnız başına çekilmiş fotoğrafları yer alırken, iki posterde ise Erdoğan ve  Rusya Devlet Başkanı  Putin'in birlikte çekilmiş fotoğrafları yer aldı.

En ilginç afiş ise,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  Beştepe Külliyesi merdivenlerinde tarihteki Türk devletlerinin temsili askerleriyle çektirdiği fotoğrafın afişiydi.

TÜRK BAYRAĞI VE KIRMIZ HALI

Tepkisini daha ileri götüren acente sahibi, yüksek bir yere Türk bayrağı asarken, Kapıya da kırmızı halı ve protokol şeridi çekti.

HEM DESTEK HEM TEPKİ GELDİ

Ancak acente ve afişlerin fotoğrafları kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Kentteki Türkler ve sağduyulu Hollandalılar yapılan eyleme destek verirken, Irkçı gruplar polisi afişlerin indirilmesi için göreve çağırdı.

POLİS OPERASYON DÜZENLEDİ

Polisin bu posterlere müdahalesi de gecikmedi. Bugün olay yerine giden polis ekipleri, posterleri söktü. O anlar, kameralar tarafından da kaydedildi.

EMRİ BELEDİYE BAŞKANI VERDİ

Polis sözcüsü, posterlerin Belediye Başkanı Ahmet Aboutaleb'in isteği üzerine ve "kamu düzeni için sorun yaratabileceği" bilgilerinin alınmasından sonra indirildiğini savundu.

"ZARAR VERMEDİK DİKKATLİCE KATLADIK"

Hollanda medyasına konuşan polis sözcüsünün, asılan posterlerin destekçiler ile muhalifler arasında gerilime yol açtığı ve bölge sakinlerini riske soktuğu yönünde yeni bir bilgi aldığı ve belediye başkanı, polis ve savcının posterlerin derhal kaldırılmasına karar verdiğini belirtti.  Polis sözcüsü, posterlerin "dikkatle indirilip muntazam biçimde katlandığını" vurgularken posterlerin binadan "koparılmadığını ve parçalanmadığını" da söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hollanda polisi Erdoğan posterlerine bile tahammül edemedi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR14 YORUM
  • vatandaş 21 Mart 2017 13:00 AKP niye kızıyor anlamış değilim. Aynı şeyleri içerideki tüm muhaliflere karşı kendileri uyguluyorlar zaten. Bizim bir atasözümüz var "Kendine yapılmasını istemediğin bir hareketi başkasına yapma!" diye. Kendileri yaparken iyi, başkası bunlara yapınca tü kaka oluyor. Allah ıslah etsin.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro