eposta yazdır zoom+ zoom-

Hizbullah'tan İsrail'e Kudüs hamlesi

Hizbullah'tan İsrail'e Kudüs hamlesi

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, DEAŞ ile savaşın sona erdiğini duyurdu. Nasrallah, İsrail'in adımına karşı yeniden Kudüs ve Filistin'e odaklanacaklarını açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-12-2017 23:33 - Güncelleme: 12-12-2017 00:33

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, 'bölgedeki zaferlerin' ardından Hizbullah'ın yeniden Kudüs ve Filistin'e odaklanacağını açıkladı.

Nasrallah, Trump'ın Kudüs kararının İsrail için sonun başlangıcı olduğunu iddia etti.Hizbullah lideri Nasrallah, "Direniş hattına ve bölümlerine sesleniyorum, şu anda DEAŞ ile savaşımız sona erdi, gerçek hedefimize dönmenin tam vaktidir" şeklinde konuştu.

Hizbullah, 2012 yılından itibaren birliklerinin önemli bir kısmını Suriye'ye göndermeye başlamıştı. Nasrallah'ın açıklaması, Suriye'deki Hizbullah güçlerinin Lübnan'a kademeli olarak Lübnan'a geri çekilebileceği şeklinde yorumlanıyor. Hizbullah, bugün Lübnan'da kapsamlı bir Kudüs mitingi düzenledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hizbullah'tan İsrail'e Kudüs hamlesi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • Asım. 12 Aralık 2017 09:59 vay, vay, vay. şu iran , şu hizbullah da olamasa israile kim kafa tutar.. Hadin ordan sizi gidi müslüman düşmanları sizi. Suriyede yaptıklarınızdan dolayı Sizi hiç unutmadık ve unutmayacağız.Küvetteki çocuga bile işkence yapacak kadar hainsiniz siz. sırf adı ömer , osman aişe diye suriyede binlerce müslümanı katlettiniz.itrail ve sizler birbirinizin varlık sebebisiniz. birbirinize yalandan höykürmelerle islam dünyasında kaybettiğiniz itibarınızı kazanmaya çalışıyorsunuz. Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'a diyorki; “Filistin'i, orayı İslam toprağı yapan Hz. Ömer b. Hattab'a (R.Anh) sövüp lanet okuyanlar asla kurtarıp özgürleştiremezler.” dedi

    CEVAP YAZ 6 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro