eposta yazdır zoom+ zoom-

Hizbullah'tan AK Parti'ye uyarı: Akıllı olun

Hizbullah'tan AK Parti'ye uyarı: Akıllı olun

Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen Hüda-Par'ın yayın organı olan Doğru Haber gazetesinin yazarı Mehmed Göktaş yazısında, cemaat ve tarikatlara müdahale edilmesinin kargaşaya sebep olacağını belirterek AK Parti'ye uyarıda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 25-07-2018 10:22 - Güncelleme: 25-07-2018 10:22

Hizbullah’a yakınlığıyla bilinen Hüda-Par'ın yayın organı Doğru Haber’de yazan, Hizbullah’ın önde gelen isimlerinden Mehmed Göktaş, hükümeti uyardı. Mehmed Göktaş, “Akıllı olun!” başlıklı bugünkü yazısında, cemaat ve tarikatlara müdahale edilmesi durumunda kaos ve kargaşa olacağını öne sürerek AK Parti iktidarına uyarıda bulundu.

Mehmed Göktaş’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Senin dolara ve piyasaya müdahalen nasıl ki bir anlam ifade etmiyor ve tam aksi tesir oluşturuyorsa, cemaatlere, tarikatlara müdahalen de aynı şekilde aksi tesir edeceği gibi en azından piyasalardaki bozulma gibi sosyal hayatta kaos ve kargaşalara sebep olacaktır unutma.

Devlet olarak bırak ve birazcık uzaktan izle, biraz uzaktan denetle. Denetle derken seni ilgilendiren, gerçekten senin güvenliğini ilgilendiren çizgiyi aştığında denetle, müdahil ol.

Hiç bir İslami konuya, ulemanın kendi arasında çözeceği hiç bir meseleye burnunu sokma, özellikle taraf olma, taraflardan hiç birinin gömleğini giyme, giyeceksen adalet gömleğini giy.

Hatta devlet isabetli olduğunu yakînen bildiği bir konuda bile taraf olmamalıdır. Çünkü bu şekilde haklı ve isabetli tarafa zarar verir. Nitekim geçmişte hep böyle olmuştur.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hizbullah'tan AK Parti'ye uyarı: Akıllı olun haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Ibrhm 26 Temmuz 2018 12:36 Bence gayet haklıdır olabilecekleri anlatmak.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro