eposta yazdır zoom+ zoom-

Hilal Kaplan'dan olay Saadet Partisi yazısı

Hilal Kaplan'dan olay Saadet Partisi yazısı

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na 'Benim kocam şehit oldu. 15 Temmuz'a tiyatro diyenlerle bir arada olmak size yakışmıyor' diyen Esma Yılmaz'a tepki gösteren Saadet Partililer için sert bir yazı kaleme aldı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-05-2018 10:49 - Güncelleme: 14-05-2018 10:58

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Saadet Partisi'ni yerden yere vurdugu "Saadet Partisi'ni korkutan hakikat" başlıklı köşesi sosyal medyada olay oldu. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun son dönemdeki politikalarını eleştiren yazar, yazısında "CHP ile yan yana durmaları, 28 Şubat zihniyetiyle kol kola girmeleri, başörtülü avına çıkmış gazetecileri taltif etmeleri yetmedi; utanmadan bu şehit eşinin iffetine bile dil uzatmaya kalktılar." ifadelerine yer verdi.

15 Temmuz şehidi, İbrahim Yılmaz'ın eşi Esma Yılmaz'a Karamollaoğlu'nun bağırdığını ve yanındakilerin "Kimin ajanısın sen?" diye üzerine yürüdüğünü hatırlatan Kaplan, Esma Yılmaz hakkında yapılan yorumları gündeme getirerek eleştiri oklarını Saadet Partisi'ne yöneltiyor:

"ŞEHİT EŞİNE 'ŞEYTAN' DİYEN SİZSİNİZ"
"Temel Başkan, Fatih Camii'ndeki, 'yeni nesil Fadime Şahin tiyatrosu'na cevap verdi."

"#TemelBaşkanMilletSeninle Bugün sana o provokasyonu yapan Sözde Şehit eşinin, Türk Ceza Kanunu 114 gereğince işlem yapılması için suç duyurusunda bulunacağız."
"Şeytan çarşafa bürünmüş, ümmetin liderine hakaret etmeye kalkışıyor. Özel eğitimli bir militan bu."

Fadime Şahin'i öne sürüp, o heyula içinde dindarlara zulmedenlerle ittifak yapan sizsiniz. "Sözde şehit" diyerek, 15 Temmuz'a tiyatro diyenlerle aynı zihniyette olduğunuzu ilan eden sizsiniz. Hafız ve Kur'an hocası bir şehit eşine "şeytan" diyen sizsiniz. Yani Esma Hanım'ın tek cümlesindeki hakikatin etkisinden korkunuzu, ona hakaret ederek örtmeye kalkan sizsiniz. "Biliyoruz ki sesinizin bu kadar yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisiyledir."
Siz de şu kadarını bilseniz yeter: Esma Hanım yalnız değildir."

Hilal Kaplan'ın yazısının tamamı

Milli Görüş'te 'SP'yi tanıyamıyoruz' açıklaması

Fatih Erbakan'dan Saadet Partisi'ne sert tepki

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Hilal Kaplan'dan olay Saadet Partisi yazısı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR61 YORUM
  • Sakaryalı 14 Mayıs 2018 15:27 Hilal kaplan türk bayrağının adını değişmeli diyen bir Türk düşmanidir

    CEVAP YAZ 3 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro