eposta yazdır zoom+ zoom-

Hesaplaşma vakti! CHP'de oy kaybının nedenleri sorgulanıyor

Hesaplaşma vakti! CHP'de oy kaybının nedenleri sorgulanıyor

Cumhuriyet Halk Partisi, 1 Kasım seçimleri ile karşılaştırdığında, yüzde 2.5 kaybetti. Parti, cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'den de yaklaşık yüzde 8 az oy aldı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kurmaylarından ayrıntılı bir seçim değerlendirmesi istedi. CHP'nin Merkez Yönetim Kurulu o değerlendirmeyi bugün saat 11'de yapacak.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 26-06-2018 08:40 - Güncelleme: 26-06-2018 08:40

Seçim sonuçlari CHP'de moralleri bozdu. Parti milletvekili sayısını artırsa da oy oranının düşmesinin nedenleri sorgulanıyor. Gözler CHP'den yaklaşık 8 puan fazla oy olan Muharrem İnce'nin yeni bir liderlik yarışına girip girmeyeceğine çevrildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarina ilişkin şimdiye kadar herhangi bir değerlendirmede bulunmadı. Ancak parti kurmaylarından kapsamlı bir seçim analizi çalışması istedi. Bu çalışmanın, Salı günü toplanacak MYKk'da ele alınması bekleniyor.

Partide ilk yapılan değerlendirmeler CHP tabanından en az 2 puanın HDP'ye, 2 puanın da İYİ Parti'ye kaydığı yönünde.

MHP'nin seçim öncesi yapılan tahminlerin üzerinde oy alması CHP'nin beklediği parlamento aritmetiğini olumsuz etkileyen unsurlar arasında sayılıyor.

Kılıçdaroğlu'nun MYK'da kapsamlı bir değişikliğe gidebileceği de konuşuluyor.

KILIÇDAROĞLU VE İNCE BU HAFTA BİR ARAYA GELECEK
Kılıçdaroğlu ve İnce'nin son anda bir değişiklik olmazsa en geç Perşembe gününe kadar Genel Merkez'de biraraya gelmesi planlanıyor.

İki ismin buluşmasında partide bundan sonra atılacak adımlarla ilgili bir yol haritasi üzerinde konuşulması bekleniyor.

Bu aşamada İnce'nin yeni bir genel başkanlık yarışı başlatıp başlatmayacağı önem kazanıyor.

Partide yönetimin değişmesine yönelik sesler de yükselmeye başladı.

CHP'NİN YENİ MİLLETVEKİLİNDEN YÖNETİME İSTİFA ÇAĞRISI
CHP'nin 41 yıl sonra Elazığ'dan milletvekili çıkardığı isim olan Gürsol Erol, yönetimi istifaya davet etti. Erol, "Partinin yaşadığı başarısızlığın sorumlusu bu yönetim anlayışıdır. Yönetimi derhal istifaya davet ediyorum" dedi.

Genel Merkez'in ünlü kedisi "Şero" adına açılan Twitter hesabında da ilginç paylaşımlar yapıldı. Paylaşımlarda "Umudunuzu kırdığımız için özür dileriz, isterseniz gidebilirim" ifadesi dikkat çekti. Buna yapılan yüzlerce yorumda "Sen kal yönetim gitsin" denildi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Hesaplaşma vakti! CHP'de oy kaybının nedenleri sorgulanıyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • HAİNLİK ÇOK 26 Haziran 2018 09:47 NEYİ HESAPLAŞACAKLAR SATILMIŞ KEMAL VEKİL SATTI. İNCE SELLO AŞKI TERS TEPTİ. KEMALİN HEDEPEYE OYLARI VERİN HESABI. DİKTA ÖZENTİSİ APOLET SÖKME ADİLİĞİ YAKMAK YIKMAK KEMALİN İHANET HAİN ÇETELERİNLE İŞ BİRLİGİ DAHA YAZALIMI NEYİ SORGULUYORSUNUZ.

    CEVAP YAZ 2 6
KİMDİR ?
Kemal Kılıçdaroğlu
KEMAL KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde doğan Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yaptı. Yükseköğrenimini yapmak için girdiği Ankara İktis

DEVAMI » Muharrem İnce
MUHARREM İNCE KİMDİR?

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Muharrem İnce'nin eşi Ülkü İnce ve çocukları ile siyasi hayatına ilişkin biyografisi; Muharrem İnce 4 Mayıs 1964 Yalova doğumludur. Muharrem İnc

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro