SON DAKİKA

YAZARLAR

Coşkun Karaca

Coşkun Karaca

coskunkaracayazar@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 15 Mart 2016 11:22 - Güncelleme: 15 Mart 2016 11:24

Hesabı nasıl olsa sorulur!..

Köşe yazmak zor bir iş. Sizi rahatsız edenleri belirli bir nezaket çizgisini kaybetmeden anlatmak zorundasınız. (Bu cümlemden sonra hafızanızı yokladıysanız, hatırlamışsınızdır ki, bu nezaket çizgisi çoğu zaman aşılıyor. Ancak bunun birçok yazar tarafından böyle yapılıyor olması doğru olduğu anlamına gelmez) Ve daha önemlisi her şeyi söylemeden, her şeyi söylemeye çalışırsınız. Kimi zaman beğenilir, kimi zaman beğenilmezsiniz. Ama kaleminizi satmazsanız, mutlaka sonunda kazanırsınız.

Biliyorsunuz ki, Ankara'da son iki ayda iki büyük patlama oldu. Bunun vicdani tarafıyla ilgili söylenecek çok söz var. Bunu zaten her yerde defalarca söyledik ve söylüyoruz. Terörü en kalbi duygularımla lanetliyorum. Patlamalarda hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yakınlarına ve tüm Türkiye'ye başsağlığı diliyorum. Bunları yapıyoruz ama içimiz rahatlamıyor. Daha çok şey yapmak, daha çok şey söylemek istiyoruz. Onu da bir yere kadar yapabiliyoruz maalesef.

Ama bilmemiz gereken ve olma ihtimali sorgulanamayacak kadar kesin olan bir şey var: Bu ülkenin güzel vatandaşlarının asla hak etmedikleri şeyleri yaşamalarına sebep olanların, hesabını verecek olmalarıdır. Bunun hesabı sorumlularına mutlaka sorulacaktır. Garantisini dini inancımla verebiliyorum. Zilzal suresi 7. ve 8. ayeti şöyle der; "Her kim, zerre kadar hayır işlemişse onun mükafatını görecektir. Her kim, zerre kadar şer işlemişse onun cezasını görecektir."

Biliyorum, içinde bulunduğumuz durumu özetlemek için yeterli değil belki ama: Yaptıkları kimsenin yanına kalmayacaktır. Tabi ki, bu durumun sadece manevi tarafına değine biliyorum ben. Çünkü hukukçu değilim, o konuda konuşmak doğru değil. Tedbirlerle ilgili söyleyecek bir kaç sözüm var ama güvenlik uzmanı değilim, onlar zaten televizyonlarda konuşuyorken buradan yazmak olmuyor. Yani ben diyorum ki: Mazlumun ahı, zalimden çıkacak, mutlaka...

Sağlıcakla kalın...
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hesabı nasıl olsa sorulur!.. yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 19 Mart 2016 11:44 TEK TAŞINA DOKUNURSANIZ ORDUMU GÖNDERİRİM Prof. Nevzat Yalçıntaş “Suudiler 1926 yılında sınırları içinde tüm mezarlıkları yıkıyorlardı. Atatürk sıranın Hazreti Muhammed’in kabrine geldiğini öğrenince bir telgraf çekerek, ‘Eğer bir tek taşına bile dokunursanız ordumu aşağı gönderirim’ demişti. Bunun üzerine Suudiler Hazreti Muhammed’in kabrine dokunamamıştı. Ama bu telgraf yok edildi” dedi.

    CEVAP YAZ 0 4
REKLAM
Coşkun KaracaDİĞER YAZILARICoşkun Karaca
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro