eposta yazdır zoom+ zoom-

Her satırı dehşet verici! 4 çocuğu 10 gün boyunca...

Her satırı dehşet verici! 4 çocuğu 10 gün boyunca...

MARDİN'e Suriye'den gelen M. Elşibli, yaşları 7 ila 11 arasında değişen 4 üvey çocuğuna işkence yaptığı gerekçesiyle tutuklandı. M. Elşibli'nin, 10 gün boyunca aç ve susuz bıraktığı çocuklara fiziki işkence yaptığı belirlendi. Çocukların hastanede tedaviye alındığı bildirildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 29-06-2018 17:45 - Güncelleme: 29-06-2018 17:45

Suriye'de yaşanan iç savaşta babalarını kaybeden, yaşları 7 ila 11 arasında değişen 4 çocuk, anneleriyle birlikte Mardin'e geldi. Adı açıklanmayan kadın, Mardin'de M. Elşibli ile evlendi. Çocuklara, üvey babaları tarafından işkencede bulunulduğu ortaya çıktı. Olayla ilgili gözaltına alınan M. Elşibli, mahkemece tutuklandı.

Mardin Şahmeran Kadın Platformu, aç ve susuz bırakılan, işkence gören çocuklarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

"Mardin merkez Artuklu ilçesinde yaşayan Ş.A. (11), H.A. (10), L.A. ile H.A. (7) olmak üzere 4 çocuk, üvey babaları tarafından 10 gün boyunca aç bırakılarak fiziki şiddete maruz kalmıştır. Suriyeli anneleri ile birlikte yaşadıkları M. Elşibli tarafından gördükleri şiddet sonrası çocuklar hastaneye kaldırılmıştır. Çocukların vücutlarında çok sayıda morluklar tespit edilmiş. En büyük kız çocuğunun kaburgasında çatlaklık tespit edilmiş, Aynı zamanda iki kardeş sıvı kaybından kaynaklı hastanede müşahede altında tutuluyor. İki çocuğun da güvenlik gerekçesiyle tedavi gördükleri yer belirtilmiyor. Üvey baba M. Eşibli ise güvenlik güçleri tarafından, 'adam öldürmeye teşebbüs' suçundan çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine konuldu. Mardin Şahmeran Kadın Platformu olarak olayın hukuki takipçisi olacağız."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Her satırı dehşet verici! 4 çocuğu 10 gün boyunca... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 30 Haziran 2018 08:34 Asıl çocuklarına işkence yapılmasına göz yuman anneninde hapse girmesi lazım. O nerde? Adamıda çok tutmazlar içerde, iyi halden salınır bir sonraki mahkemede.

    CEVAP YAZ 3 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro