Her gün yoğurt yemeniz için 5 sebep

Çoğu yemeğin bileşeni ya da tamamlayıcısı olan yoğurdu sadece damak tadınızdan dolayı değil, sağlığınızı korumak için de yemeniz için gayet mantıklı sebepler var.

Her gün yoğurt yemeniz için 5 sebep

Çoğu yemeğin bileşeni ya da tamamlayıcısı olan yoğurdu sadece damak tadınızdan dolayı değil, sağlığınızı korumak için de yemeniz için gayet mantıklı sebepler var. Yoğurt, vücudunuz için adeta doğal bir koruma kalkanı oluşturur ve almanız gereken birçok vitamin ve minerali içerir. Örneğin, potasyum, fosfor, riboflavin, iyot, çinko ve B12 vitamini bakımından zengindir. Aynı zamanda yağda eriyen vitaminler, görme fonksiyonlarına katkısı olan A vitamini ve bağışıklık sistemini güçlendiren E vitamini içeriyor. Yani “Yoğurt giren eve doktor girmez” diyebiliriz.

Her gün yoğurt yemeniz için 5 sebep

Yoğurt, içerdiği kalsiyumla öncelikli olarak kemikleri güçlendirir. Kemik yoğunluğunun sağlıklı bir şekilde korunmasını sağlar. Böylece ileri yaşlarda görülebilen kemik erimesinin önüne geçilebilir. Sindirimde yaşanan zorluklar ve organlara ekstra yük binmesinin önüne geçer. Hatta kolon kanserinin önlenmesi amacıyla tüketilmesi gereken gıdalardan biri olarak doktorlar tarafından tavsiye edilir.

Her gün yoğurt yemeniz için 5 sebep

Özellikle salgın hastalıkların hızlıca yayıldığı sonbahar ve kış dönemlerinde düzenli yoğurt tüketimi bağışıklığı artırır. Yüksek kalorili atıştırmalıklar yerine yoğurt yendiğinde hem daha az kalori alınır hem de tokluk hissi uzun süreli olacaktır.Yoğurdun içerdiği potasyum, kalp atışını ve kan basıncını düzenlemenizde doğal yardımcınız olur. Bu da yüksek tansiyonu engelleyebilir.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro