eposta yazdır zoom+ zoom-

HDP'nin çağrısına Valilik gitmeyin dedi!

HDP'nin çağrısına Valilik gitmeyin dedi!

HDP'nin Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonları protesto etmek için yaptığı çağrıya Diyarbakır Valiliği'nden açıklama geldi. Valilik, protesto gösterisinin yasalara aykırı olduğunu ve vatandaşların gitmemesini istedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 13-12-2015 23:14 - Güncelleme: 14-12-2015 01:08

HDP'nin Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonları protesto çağrısı Valiliği kızdırdı. Diyarbakır Valiliği, Çiftkapı önünde bugün yapılacağı belirtilen gösteri yürüyüşünün, kanunlara aykırı olduğu ve izin alınmadığını duyurdu. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, toplantı ve gösteri yürüyüşleri için belirlenen yerleri açıkladı, aksi çağrılara itibar edilmemesi istendi. 

Valilik, Diyarbakır'da toplantı ve gösteri yürüyüşleri için İstasyon Meydanı, Fuar Alanı ve Nevruz Alanı olmak üzere 3 bölge tespit edildiğini belirtti. HDP'nin çağrısında yer alan Çiftkapı ise bu listede yer almıyor.

"GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ KANUNLARA AYKIRI"

Açıklamada ayrıca, "14 Aralık 2015 Pazartesi günü 12.00'de Yenişehir ilçesi Çiftkapı önünde yapılacağı duyurulan gösteri yürüyüşü ilgili mevzuata aykırılık teşkil etmektedir. Vatandaşlarımızın kanunsuz olarak yapılacak olan yürüyüşü bu açıdan değerlendirmeleri önem arz etmekte" ifadesine yer verilirken, kanunsuz çağrılara itibar edilmemesinin kentin huzur ve güvenliğine katkı sağlayacağı kaydedildi.

HDP, YÜRÜYÜŞ YAPILACAĞINI AÇIKLADI

HDP'den yapılan yazılı açıklamada ise Diyarbakır'da yarın Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ'ın da katılacağı bir yürüyüş yapılacağı belirtildi. Açıklamada, "HDP Eş Genel Başkanıımız Sayın Figen Yüksekdağ, Grup Başkanvekilimiz Sayın İdris Baluken, DBP Eş Genel Başkanı Sayın Kamuran Yüksek ve milletvekillerimizden oluşan heyetimiz, Sur'daki sokağa çıkma yasaklarına ve katliamlara dur demek için Diyarbakır'da  saat 12:00'de İkikapı'dan Sur'a yapılacak olan halk yürüyüşüne katılacaklardır" denildi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN HDP'nin çağrısına Valilik gitmeyin dedi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR21 YORUM
  • Mete Ata 14 Aralık 2015 14:29 Bu partinin peşine gidenler tam angut, Siyaset (bölücülük) yapacağız diye insanları yerinden evinden ettiler, yaşam ortamları savaş alanı oldu, akılları başlarına gelmiş midir acaba. Yaptıkları az dibi hala ortalığı karıştırıyorlar.

    CEVAP YAZ 1 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro