eposta yazdır zoom+ zoom-

HDP'liler Tunceli'deki yürüyüşte neden yoktu?

HDP'liler Tunceli'deki yürüyüşte neden yoktu?

Yazar Sevilay Yılman, terör örgütü PKK'nın katlettiği öğretme Necmettin Yılmaz için düzenlenen yürüyüşe HDP'lilerin neden katılmadığını yazdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-07-2017 08:59 - Güncelleme: 24-07-2017 08:59

Tunceli'de terör örgütü PKK tarafından katledilen öğretmen Necmettin Yılmaz'ı anmak için CHP tarafından geçtiğimiz günlerde kentte "teröre lanet yürüyüşü" düzenlendi.

Yürüyüşe HDP'lilerin katılmaması eleştiri konusu oldu. Peki HDP neden yoktu? Merak edilen sorunun yanıtını Gazete Habertürk yazarı Selilay Yılman, "HDP'liler neden 3 maymunu oynuyor?" başlıklı köşesinde verdi.

KARİYERLERİNİ TEHLİKEYE ATMAK İSTEMEDİKLERİ İÇİN

"(...)Yürüyüşe katılmamalarının nedeni PKK’dan duydukları çekince ama bu çekincenin nedeni ölüm korkusu değil! Tek neden siyaset sahnesinden silinme endişesi! Kendi açılarından haklılar da... Zira Ahmet Türk veya diğer isimlerin Dersim’deki o yürüyüşe katılması demek, PKK’ya alenen, “Ben de artık size biat etmiyorum! Ben de sizin karşınızdayım! Lanet olsun size” anlamına gelirdi ki bu da siyaseten kendi ayaklarına kurşun sıkmak gibi bir şey olurdu. Yoksa onlar da biliyor bu son katliam çok alçakça, çok adice ama işte kahretsin kişisel çıkarlar her şeyin üzerinde geliyor ve kariyerlerini tehlikeye atmak istemedikleri için de böyle el mahkûm 3 maymunu oynamayı tercih ediyorlar."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN HDP'liler Tunceli'deki yürüyüşte neden yoktu? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • gencoglu 24 Temmuz 2017 09:10 chpkk=hdpkk yatak arkadaşıydılar hayret nasıl olmuşta ayrı düşmüşler

    CEVAP YAZ 0 10

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro