eposta yazdır zoom+ zoom-

HDP'li vekiller polisle tartıştı yol kapattı

HDP'li bir grup milletvekili Tunceli'de terör operasyonlarının sürdürüldüğü bölgeye girmek istedi. Güvenlik güçlerinin engeliyle karşılayan milletvekilleri, polisle tartışarak Tunceli-Elazığ karayolunu araçlarıyla trafiğe kapattı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 28-08-2018 19:26 - Güncelleme: 29-08-2018 00:25

HDP'li milletvekilleri Tunceli'de olay çıkardı! Terör operasyonları nedeniyle güvenlik bölgesine girmek isteyen milletvekillerine polis izin vermedi. Bunun üzerine güvenlik güçleriyle tartışan milletvekilleri, araçlarıyla Tunceli-Elazığ karayolunu araçlarıyla trafiğe kapattı.

Tunceli’ye gelen HDP Grup Başkan Vekili Ayhan Bilgen ile 9 milletvekilinin bulunduğu grup, ormanlık alandaki örtü altı yangını bahanesiyle Ovacık'a gitmek istedi. Bölgede operasyonların devam etmesi ve güvenlik gerekçesi nedeniyle güvenlik güçleri milletvekillerinin olduğu grubun geçişine izin vermedi.

MİLLETVEKİLLERİ POLİSLE TARTIŞTI

HDP’li vekiller ile güvenlik güçleri arasında zaman zaman tartışma yaşandı. Daha sonra milletvekilleri Hozat ilçe yolundan bölgeye gitmek istedi. Yine devreye giren güvenlik güçleri, Aktuluk Mahallesi’nde geniş güvenlik önlemi alarak geçişe izin vermedi. Ardından HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü polisle tartıştı ve aracını Tunceli-Elazığ karayoluna park ederek yolu trafiğe kapattı.

BİLGEN'DEN KARARA TEPKİ

Seyit Rıza Meydanı’nda konuşan HDP Grup Başkan Vekili Ayhan Bilgen, karara tepki gösterdi. Sorunun sadece yangın sorunu olmadığını ifade eden Bilgen şöyle konuştu:

"Bu ülkedeki güvenlik anlayışı, insansızlaştırma anlayışı, hukukun keyfi biçimde askıya alınması anlayışıdır. Bugün bizim o bölgeye gidişimizi engelleyenler, yarın Ankara’da sesimizi duyurmak için buluşacağımız platformlardan rahatsız olacaklar. Ertesi gün İstanbul’da. Bütün dünyaya burada ne olup bittiğini, milletvekillerine nasıl davranıldığını, siyasetçilerin seyahat özgürlüğünün nasıl keyfi olarak engellediğini bize bu yapılıyorsa halka ne yapılıyor olabileceğini herkese anlatacağız.”

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN HDP'li vekiller polisle tartıştı yol kapattı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR20 YORUM
  • CEVAT 29 Ağustos 2018 10:21 lan kalleşler KÜRT halkının en büyük düşmanı sizsiniz kurmalı kumandalı kuklalar sizi

    CEVAP YAZ 1 28

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro