eposta yazdır zoom+ zoom-

HDP'li vekilden PKK'yı buz kesen Suriye çıkışı

HDP'li vekilden PKK'yı buz kesen Suriye çıkışı

HDP Diyarbakır Milletvekili Ahmet Tan, PKK ve PYD’nin Suriye politikasını eleştirdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 31-08-2016 15:01 - Güncelleme: 31-08-2016 15:01

HDP Diyarbakır Milletvekili Ahmet Tan, PKK ve PYD’nin Suriye ve Ortadoğu’yu yanlış okuduğunu belirterek “PKK ve PYD’nin Suriye politikası çöktü” dedi.

Zaman zaman partisini eleştiren çıkışlarıyla gündeme gelen HDP Milletvekili , son açıklamalarıyla yine çok konuşulacak.

2.5 ay önce bir gazeteye verdiği röportajda, "Kürt siyasetinde bir yol ayrımındayız" diyerek HDP'de şimşekleri üzerine çeken Tan, bu kez PKK'nın Suriye politikasını topa tuttu.

HDP Diyarbakır Milletvekili Ahmet Tan, Rudaw’a açıklamalarda bulundu. Tan şunları söyledi:

“Arap Baharı’ndan sonra Türkiye’nin bütün Ortadoğu politikası ve özellikle de Suriye politikası yanlıştı. Bu çöktü. Şu an Türkiye’nin Ortadoğu ve Suriye politikası çöktü. Tamamen yanlış olduğu ortaya çıktı ve bunu Hükümet Sözcüsü, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da başta olmak üzere birçok insan söylüyor. Diyor ki, ‘Biz yanlış yaptık.’ Peki şimdi ne yapıyor? Bir yanlışı bir başka yanlışla düzeltmeye çalışıyor. Bu da yanlış.” 

PKK VE PYD'NİN SURİYE POLİTİKASI ÇÖKTÜ

‘Kürt siyaseti’nin politikalarının da çöktüğünü belirten Tan şöyle konuştu: “Gelelim Kürt siyasetine; PKK’ya PYD’ye... Onlar da maalesef Suriye ve Ortadoğu siyasetini yanlış okudular. Ve bugün PKK’nın, PYD’nin Suriye politikası da çöktü. Yani bir Kürt koridoru kurup Hatay’a, İskenderun’a veya Lazkiye’ye kadar uzanma, Amerika’nın da buna sonuna kadar destek vereceği hesaplandı. Bunun böyle olmadığı ortaya çıktı.”

'PKK, PYD, HDP, KDP ve Yekitî Hareketi dahil tüm Kürt siyasetinin ‘yeni okumalarla, yeni analizlerle, yeni durum tespitiyle yeni bir Kürt siyaseti, Suriye ve Türkiye siyasetini ortaya koyması gerekiğini’ söyleyen Tan şöyle devam etti: “Türkiye’de de silahların susması, demokratik mücadelenin öne çıkması ve Türkiye devletinin demokratikleşmesidir. Çözüm budur.”

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN HDP'li vekilden PKK'yı buz kesen Suriye çıkışı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • ASLINA RÜCU 31 Ağustos 2016 17:44 HDP NİN NORMALE DÖNMESİNDE KATKISI OLAN BİR KİŞİ,ONAYLIYORUZ BİZDE HDP KAZANILSIN DİYORUZ,ADAM GERÇEKLERİ DİLE GETİRMİŞ,AYRICA HDP NİN DARBEYE HAYIR MİTİNGİ DE ERTELENMEMELİAKP ORAYI OY DEPOSU GÖRDÜĞÜ İÇİN ÖNÜNÜ KESİYOR.MHP NİN DE ÖYLE.

    CEVAP YAZ 1 45
KİMDİR ?
Altan Tan
ALTAN TAN KİMDİR?

11 Eylül 1958 yılında Batman'da doğdu. Aslen Mardinlidir. Ailesi Midyat'ın Narlı köyünden kan davası nedeniyle 1840'lı yıllarda Midyat-Estel'e göç etti. Dedesi Hacı Yusuf Tan 1948 yılında Estel'den ayrıldı. Aileni

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro