eposta yazdır zoom+ zoom-

HDP'li Tan Saadet Partisi'ne mi geçiyor? Tan ne dedi?..

HDP'li Tan Saadet Partisi'ne mi geçiyor? Tan ne dedi?..

HDP'den tekrar aday olmayacağını açıklayan Altan Tan, Saadat Partisi'nin kendisinin de aralarında olduğu dindar, muhafazakâr Kürtlerin bazılarına adaylık teklifinde bulunduğunu belirterek, "Değerlendiriyoruz" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-05-2018 15:05 - Güncelleme: 18-05-2018 15:05

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Saadet Partisi'nden adaylık teklifi aldığını ve konuyu değerlendirdiğini söyledi. Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu bugün Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada Altan Tan'ın kendi listelerinden seçime girebileceğinin işaretini vermişti. 

Diyarbakır'da seçim sürecinin başlamasıyla birlikte kurulan 'Kürdistani Seçim İttifakı'nda HÜDA PAR ile birlikte HDP'nin de yer almamasını eleştiren Tan, partinin ‘marjinal sol'la işbirliği yapmayı tercih ettiğini belirtti.

SAADET BAZI DİNDAR KÜRTLERE ADAYLIK TEKLİF ETTİ...  Altan Tan, "HÜDA PAR'a da kapıyı kapattı, Kürt ittifakına da kapıyı kapattı. Bu kendi tercihleridir ama doğru olmadı" dedi.  Tan, Saadet Partisi'nden aday gösterileceği iddialarına ilişkin ise şunları söyledi:

"Saadet Partisi dindar, muhafazakâr Kürtlerin bazılarına adaylık teklifinde bulundu. Bana da adaylık teklifinde bulundular. Bu teklifi değerlendiriyoruz. Ama daha son nokta konulmuş değil. Diğer arkadaşlarımızla birlikte bunu değerlendiriyoruz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN HDP'li Tan Saadet Partisi'ne mi geçiyor? Tan ne dedi?.. haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Kasım 18 Mayıs 2018 15:30 al TANTAN sen devamlı dini sömürüyor, Müslüman kürtleri kullanıyorsun. Şimdide karamolla ile kolkola sömürüye devam.

    CEVAP YAZ 1 2
KİMDİR ?
Altan Tan
ALTAN TAN KİMDİR?

11 Eylül 1958 yılında Batman'da doğdu. Aslen Mardinlidir. Ailesi Midyat'ın Narlı köyünden kan davası nedeniyle 1840'lı yıllarda Midyat-Estel'e göç etti. Dedesi Hacı Yusuf Tan 1948 yılında Estel'den ayrıldı. Aileni

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro