eposta yazdır zoom+ zoom-

HDP'li İdris Baluken için son dakika kararı

HDP'li İdris Baluken için son dakika kararı

HDP'li İdris Baluken için son dakika yakalama kararı çıkaltıldığı bildirildi. Baluken 30 Ocak 2017'de tahliye edilmişti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-02-2017 12:27 - Güncelleme: 17-02-2017 12:27

4 Kasım'da tutuklanan ve yaklaşık iki ay sonra adli kontrol kararı ile tahliyesine karar verilen HDP'li İdris Baluken hakkında son dakika yakalama kararı çıkartıldı.

Diyarbakır'da terör soruşturması kapsamında hakkında açılan davada tahliyesine karar verilen HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken hakkında, üst mahkemeye yapılan itiraz üzerine tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesinde 30 Ocak'ta görülen ilk duruşmada Baluken hakkında verilen tahliye kararı üzerine savcılık, üst mahkemeye itirazda bulundu.

İtirazı değerlendiren Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi Baluken'in tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkardı.

DÖRT AYRI SUÇTAN YARGILANIYOR

İddianamede, Baluken hakkında, "devletin birliği ve ülke bütünlüğü bozmak", "silahlı terör örgütüne üye olmak", "terör örgütü propagandası yapmak", "kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak, ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 23 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN HDP'li İdris Baluken için son dakika kararı haberine yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Berahim Sebi 17 Şubat 2017 15:38 Kurdlerin Türk devletiyle Bariscil tarza. Kurd Sortunu Cözme Umudu Tümden Yok Edilmistir.Peki Kimlerle Cözmek Istiyor? ve Nasil Cözmek istiyor. Bunlar hep soru Isretidir?Bence Kurdlerin Bütün varligini ve Dinamigi Yok etmekle Tarzi Öne alinmistir Türk devleti ve Hükümeti. Kurdlerde Artik Kendi Ev Ödevi Yeniden Gözden Gecirmelidir.Kurdlerin Secenekleri Coktur. Ilahide Türk devletiye Oturup ve Meclis Yoluyla Cözme degildir. En Basitide zaten Buydu?

    CEVAP YAZ 2 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2017 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro