eposta yazdır zoom+ zoom-

HDP'li Aysel Tuğluk itiraf etti

HDP'li Aysel Tuğluk itiraf etti

HDP eski Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, "Biz de barış sürecinin sekteye uğramasında büyük hatalar yaptık" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-09-2017 15:51 - Güncelleme: 16-09-2017 15:51

Tutuklu eski milletvekili Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesine yapılan saldırı tüm Türkiye'de tepkiyle karşılanırken, Tuğluk, Karar gazetesinden Elif Çakır'a konuştu. Çakır, Tuğluk'un kendisine mesajını köşesinde şöyle aktardı:

"Sırrı Sakık’la görüştüğümde Aysel Tuğluk’a başsağlığı dileğimi iletmesini de istedim. Dün Aysel Hanım aradı. Yaşadıklarından dolayı kendisine hem geçmiş olsun diledim hem de başsağlığı. Aysel Tuğluk’un söylediklerini önemsedim. Sizlerle de paylaşma gereği hissettim:

İKİ TARAFIN DA HATALARI OLDU

"'Keşke annemi tanımış olsaydınız. Çok büyük acılar yaşamış ve her daim barıştan yana olmuş bir anneydi. Askerlerin şehit cenazeleri geldiğinde gözyaşları dökerdi. En büyük temennisi bu ülkede yaşanan acıların bitmesi, bu ülkeye barışın, uzlaşının gelmesiydi. Bunu görmek istedi.'

'Annemin cenazesine yapılan saldırı büyük bir vahşet. Ancak bu saldırıya karşı toplumdan tek ses halinde gelen lanetleme, kınama beni umutlandırdı. Annemin cenazesi umut ederim ki bazı şeyleri sorgulamamıza gözden geçirmemize sebebiyet versin. Barışa karşı umudumuzu kaybetmememiz gerektiğini bir kez daha anladım. Çözüm süreci bitmemiş olsaydı bunu yaşamamış olabilirdik. Nasıl bu hale geldik. Biz de tabii ki barış sürecinin sekteye uğramasında büyük hatalar yaptık. İki tarafın da hataları oldu. Umarım annemin cenazesinde yaşanan bu hadise başka umutların kapısını açsın. Çünkü toplumsal uzlaşmadan başka, barıştan başka çıkış yolumuz yok.'"

Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesi Tunceli'de defnedildi

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN HDP'li Aysel Tuğluk itiraf etti haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR19 YORUM
  • Mmmm 26 Eylül 2017 19:42 Keşke anneden feyz alsaydın

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro