eposta yazdır zoom+ zoom-

HDP'den milletvekili adayı Ahmet Şık duruşmaya çıktı

HDP'den milletvekili adayı Ahmet Şık duruşmaya çıktı

Sosyal medya paylaşımları ve haberleri nedeniyle yargılanan gazeteci Ahmet Şık, bugün hakim karşısında çıktı. Ahmet Şık, HDP milletvekili adayı olmuştu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 22-05-2018 16:52 - Güncelleme: 22-05-2018 16:52

Ahmet Şık, tweet'lerinin suçlama konusu yapılamayacağını belirterek, sözlerinin ifade ve basın özgürlüğü kapsamında olduğunu belirtti. Dava konusu tweet'lerin devlete yönelik radikal bir eleştiri olduğunu söyleyen Şık, "Bu eleştiri devleti hukuk çizgisine çekecektir. Suçlama konusu edilecek bir biçim de taşımıyor" dedi. 

Şık, devletin kutsal olmasının vatandaşına bakışının hukuk dışı olup olmadığı ile ilgili olduğunu vurgulayarak, "Ardında devletin bizatihi olduğu olaylarda gözaltında kayıplar, işkencede insan öldürme, faili meçhuller ve yargısız infazları kattığımızda bunun bir terör faaliyeti olduğunu düşünüyorum. Bunu da söylemeye devam edeceğim" diye konuştu.

Şık, bu sözleri sarf ettiği sırada yargıç Mustafa Ün, salonda not alan gazetecilerin bilgisayarlarını kapattırdı. Ün, yalnızca kalem ve kağıtla not alınabileceği şeklinde kural olduğunu belirterek, gazetecilerin dijital cihazlarla not almalarını engelledi.

DURUŞMA ERTELENDİ : Yargıç Ün, Şık ve avukatı Atalay'a soruşturmanın genişletilmesi taleplerini bildirmeleri ve esasla ilgili savunmalarını hazırlamaları için süre verdi. Duruşma 18 Eylül'e ertelendi.

HDP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU: Cumhuriyet gazetesi muhabiri Ahmet Şık, HDP'nin İstanbul 2. bölge 1. sıra milletvekili adayı oldu.

HDP milletvekili adayları 2018 isim listesi tüm iller

Erol Katırcıoğlu HDP'den adaylık sırasını beğenmedi laf soktu

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN HDP'den milletvekili adayı Ahmet Şık duruşmaya çıktı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Turgut Şentürk 23 Mayıs 2018 04:56 Mustafa Kemal in askeri olduğunun yalan olduğunu gördünüz, aslen Kimin askeri olduğunu gördünüz mü hey Türk milleti.

    CEVAP YAZ 1 18

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro