eposta yazdır zoom+ zoom-

HDP: Ankara, İstanbul ve İzmir'de CHP-İYİ Parti adayını destekleyebiliriz

HDP: Ankara, İstanbul ve İzmir'de CHP-İYİ Parti adayını destekleyebiliriz

HDP EŞ Genel Başkanı Pervin Buldan, CHP ve İYİ Parti'nin çıkaracağı ortak adayları destekleyip desteklemeyecekleri sorusuna, "Halkımızın istediği, demokrasi güçlerinin tamam dediği, bizim adayımızdır dediği bir insan varsa destekleriz" cevabı verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-12-2018 11:16 - Güncelleme: 06-12-2018 11:16

DP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve İzmir'den aday çıkarılmayabileceği sinyalini verdi. Buldan, AK Parti'nin geriletilmesi için aday profilinin uygun olması halinde CHP-İYİ Parti adayını destekleyebileceklerini söyledi.

"HDP olarak Türkiye'nin doğusunda kayyumları mutlaka oradan çıkarmak, kayyum zihniyetine son vermek, Türkiye'nin batısında da demokrasi cephesini örmek, AK Parti ve MHP'yi geriletmek gibi bir hedefimiz var" diyen Pervin Buldan şöyle devam etti:

HER TÜRLÜ ÖZVERİYİ YAPMAYA HAZIRIZ... "Türkiye'nin batısında, özellikle büyükşehirlerde ortak aday çıkararak AK Parti'nin gerilemesini elbette ki sağlayabiliriz. Herkes AK Parti ve MHP'yi geriletebilmek için her türlü özveriyi yapmaya hazır. Türkiye'nin batısı açısından herkesin bu güç birliklerine mutlaka destek vermesi gerekiyor."

HDP İSTANBUL, İZMİR VE ANKARA'DA ADAY ÇIKARACAK MI?.. "HDP İstanbul, Ankara, İzmir'de aday çıkarmayacak mı?" sorusu üzerine Buldan, "Bu konuda henüz verilmiş bir kararımız yok. Ama gerçekten İstanbul, Ankara ve İzmir gibi yerlerde halkımızın istediği, demokrasi güçlerinin tamam dediği, bizim adayımızdır dediği bir insan varsa biz onu destekleriz" ifadelerini kullandı.

ADAY PROFİLİNE BAKARIZ... Buldan "Mesela İstanbul'da CHP-İYİ Parti ortak aday çıkardı, destekler misiniz?" sorusuna da "Adayın profiline bakarız" yanıtını verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN HDP: Ankara, İstanbul ve İzmir'de CHP-İYİ Parti adayını destekleyebiliriz haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • hdp ve kesk 06 Aralık 2018 11:50 bunların yasal zemini,ideolojileri,smpatileri ve eylemleri mercek altına alınıp gereği derhal yapılmalıdır...

    CEVAP YAZ 3 0
KİMDİR ?
Pervin Buldan
PERVİN BULDAN KİMDİR?

6 Kasım 1967'de Hakkâri'de doğdu. Babasının adı Halis, annesinin adı Lütfiye'dir. Lise mezunu. Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yakay-Der) Başkanlığı görevinde bulundu. 2005 yılında Nobel Barış Öd&

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro