eposta yazdır zoom+ zoom-

Hangi ilde eğitime kar molası verildi?

Hangi ilde eğitime kar molası verildi?

Karın yağışını belki de en çok onlar bekliyor... Okulların tatil olmasıyla karın keyfini sürüyorlar... İşte kar tatili olan iller...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 08-03-2011 15:44 - Güncelleme: 23-10-2015 10:18

Ankara Valiliği, 9 Mart Çarşamba günü ilk ve orta dereceli okullar ile anaokulları ve kreşlerin 1 gün süre ile tatil edilmesini kararlaştırdı.

Peki diğer illerde durum nasıl? İşte kar tatili olan iller;

KIRKLARELİ

Demirköy Kaymakamı Kaya Çelik, AA muhabirine açıklamada, iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı 15 köy yolu ile İğneada beldesi yolunun ulaşıma kapandığını bildirdi.Demirköy'de İlçe Hıfzıssıhha kurulu kararı ile ilköğretim ve liselerde eğitime bir gün ara verildiğini ifade eden Çelik, Karayolları ve Özel İdaresi ekiplerinin kapanan yolları açmak için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Demirköy ilçe merkezinde kar kalınlığının 15, Mahyatepe'de 35 santimetreye ulaşırken, ilçede olumsuz hava koşulları nedeniyle enerji nakil hatları direklerinin devrilmesi sonucu 6 saattir ilçeye elektrik verilemiyor.

Vize ilçesinde de 12 köy yolu ulaşıma kapanırken, ilköğretim ve liselerde eğitime bir gün ara verildi.

Kırklareli merkeze bağlı 5 köy yolu da kar ve buzlanma nedeniyle ulaşıma kapalı bulunuyor.

Bu arada, Türkiye ile Bulgaristan arasındaki karayolundan bağlantının sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı'nda da kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle yapılıyor.

ESKİŞEHİR

Eskişehir'de de yoğun kar yağışı nedeniyle, Mahmudiye ilçesine kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu. İlçe merkezi ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Belediye ekipleri ilçe merkezinde, Özel İdare Müdürlüğü ekipleri de köy yollarında çalışmalarını sürdürüyor.

HAKKARİ

Hakkari'de yoğun kar yağışı dolayısıyla eğitime ara verildi.

Hakkari Valisi Muammer Türker, kent merkeziyle ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

VAN

Van'ın Çatak ve Başkale ilçelerinde eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, yoğun kar yağışı nedeniyle Çatak'ta 2, Başkale'de ise 1 gün süreyle eğitime ara verildiğini bildirdiler.

ORDU

Ordu'da kar yağışı nedeniyle köy yolları kadar eğitim de etkileniyor. Etkili olan kar yağışı daha önce 4 ilçede eğitimi aksatırken şimdi merkez ilçedeki köyler dahil Ordu genelinde okulların kapanmasına neden oldu. Fatsa, Perşembe, Gülyalı ve Ulubey hariç diğer tüm ilçelerde eğitime 1 ila 3 gün ara verildi.

Ordu Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun tarafından yapılan açıklamaya göre Akkuş'ta 3, Aybastı, Çamaş ve Çatalpınar, Gölköy, Gürgentepe, Kabataş, Kumru, Mesudiye'de 1 gün, Çaybaşı'nda 2 gün, Korgan'da salı öğleden sonra geçerli olmak üzere 1,5 gün, İkizce'de 2 gün, Ünye'de ise belde ve köylerinde 2,5 gün eğitim-öğretime ara verildi.

Fatsa, Perşembe, Gülyalı ve Ulubey'de şu an için eğitim-öğretimin aksamasını gerektirecek bir durum olmadığı açıklandı.

KASTAMONU'DA ''TAŞIMALI EĞİTİM''E KAR TATİLİ

Kastamonu'nun İnebolu, Bozkurt, Küre ve Çatalzeytin ilçelerinde ''taşımalı eğitim'' verilen okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 201 köy yolu ulaşıma kapanırken, kar kalınlığının birçok bölgede 50 santimetreyi geçtiği bildirildi.

Kastamonu Valiliğinin aldığı kararla, ''taşımalı eğitim'' verilen İnebolu, Bozkurt ve Küre'deki okullar bir gün, Çatalzeytin'deki okullar ise iki gün tatil edildi.

ÇANAKKALE'NİN ÇAN VE YENİCE İLÇELERİNDE, YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE EĞİTİME BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA VE YARIN ARA VERİLDİ

Çanakkale'nin Çan ve Yenice ilçelerinde etkili kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bugün öğleden sonra ve yarın ara verildi.

Çan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede sabah saatlerinde başlayan ve halen devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle kaymakamlık bünyesinde kriz merkezi oluşturulduğu bildirildi.

Açıklamada, bin 100 öğrencinin taşımalı eğitim kapsamında ilçeye geldiği belirtilerek, ilk ve orta öğretimde eğitime bugün öğleden sonra ve yarın ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Kar yağışı nedeniyle gerek Çan ilçe merkezinde, gerekse Çan'a bağlı köylerde vatandaşlara, belediye hoparlöründen, mecbur kalmadıkça yerleşim alanlarını terk etmemeleri uyarısında bulunuluyor.

Sürücülerin mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmamaları istenirken, polis ve jandarma trafik ekipleri, zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor.

Taşımalı eğitimin yapıldığı Yenice ilçesinde de eğitime bugün öğleden sonra ve yarın ara verildiği bildirildi.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro