eposta yazdır zoom+ zoom-

Hangi hayvanlar kurban olarak kesilmeye uygundur?

Hangi hayvanlar kurban olarak kesilmeye uygundur?

Kurban Bayramı ile birlikte vatandaşlar bir çok sorunun cevabını merak ederken,hangi hayvanların kurban olarak kesileceği de araştırılıyor. Peki hangi cins hayvanlar kurban olarak kesilebilir? İşte bu sorunun cevabını İlahiyat Profesörü Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır cevapla.tv'ye anlattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-08-2018 01:00 - Güncelleme: 16-08-2018 01:00

Kurban Bayramı ile birlikte vatandaşlar bir çok sorunun cevabını merak ederken bu sorunun cevabını İlahiyat Profesörü Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır cevapla.tv'ye anlattı.

Öncelikle Kurban edilecek hayvanın yaşını tamamlamış olması gerekiyor. Allahu Teala Enam Suresinin 143-144 Ayetlerinde: “(En’amı) Sekiz eş (olarak yaratmış)tır; koyundan iki, keçiden iki. De ki “Allah iki erkeği mi, iki dişiyi mi, yoksa dişilerin dölyataklarındaki yavruları mı haram kıldı? Eğer samimiyseniz bir bilgiye dayalı olarak söyleyin. Deveden iki, sığırdan iki. De ki “İki erkeği mi, iki dişiyi mi, yoksa dişilerin döl yataklarındaki yavruları mı haram kıldı? Allah böyle buyrurken yanın da mıydınız?" Bilgisizlikleri sebebiyle insanları saptırmak için bir yalanı Allah'a atfeden kişiden daha yanlış kim olabilir? Allah yanlışlar içinde olan topluluğu yola getirmez" şeklinde buyurmuş ve hangi hayvanların kesilebileceğini bizlere bildirmiştir.

Kaynak: cevapla.tv

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hangi hayvanlar kurban olarak kesilmeye uygundur? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro