eposta yazdır zoom+ zoom-

Hamilelikte cinsel istek hakkında bilinmesi gerekenler...

Hamilelikte cinsel istek hakkında bilinmesi gerekenler...

Gebelik döneminde cinsel hayatın nasıl değişeceği, cinselliğin bebeğini nasıl etkileyeceği konusunda merak edilen soruları Op. Dr. Ekin Fatma Fettahoğlu Ünlüer cevapla.tv'ye anlattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-10-2018 09:28 - Güncelleme: 06-08-2018 10:00

Hamilelikte cinsel yaşamın gerek bebeğe zarar vereceği, gerekse erken doğuma neden olacağına dair kaygılar uzun zamandır tartışılıyor. Cevapla.tv uzmanı Op. Dr. Ekin Fatma Fettahoğlu Ünlüer 'Hamilelik cinsel isteği nasıl etkiler?' sorusunu yanıtladı. 

Hamileliğin erken dönemlerindeki genital bölgenizde kanlanma artışı nedeniyle, rahim ve rahim ağzınızda yumuşama oluşur. Vajinada renk değişikliği, dış genital organlarında büyüme ve artmış vajinal akıntı görülür. Hamileliğin ilk aylarında cinsel istek ve arzularda belirgin bir artış görülür ancak devamlılık göstermez. Hamileliğiniz ilerledikçe bulantı-kusma, memelerde hassasiyet, halsizlik, fiziki kısıtlılık nedeniyle cinsel istek ve performansınızda azalma görülebilir. Hamilelikte orgazm değişkenlik gösterirken, cinsel tatminde de genel olarak azalma görülmektedir. Hamilelik sırasındaki cinsel ilişkide orgazm yaşanması, anne karnındaki bebeğinizi olumsuz etkilemez. Tam aksine bebeğinizin hareketlerinin bu esnada arttığı ve kalp atışlarında da olumlu değişiklikler olduğu bilinmektedir.

Kaynak: cevapla.tv

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hamilelikte cinsel istek hakkında bilinmesi gerekenler... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro