eposta yazdır zoom+ zoom-

Hamaney ABD'yi uyardı: Misliyle darbe alırlar

Hamaney ABD'yi uyardı: Misliyle darbe alırlar

İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD'nin İran ile askeri çatışmaya girmesi halinde 'misliyle darbe alacağı' uyarısında bulunarak, 'Batı Asya'dan çıkacak biri varsa, o İran değil ABD'dir. Amerikalıların ayağı bölgeden kesilmeli' uyarısında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-04-2018 14:58 - Güncelleme: 30-04-2018 14:58

Başkent Tahran'da işçilerin hazır bulunduğu bir toplantıda konuşan Hamaney, ABD'nin Suudi Arabistan yönetimi ile bazı bölge ülkelerini kışkırtarak İran'la karşı karşıya getirmeye çalıştığını ileri sürerek, "Bu ülkelerin aklı varsa ABD'ye aldanmamalılar. Bu ülkeler İran'la karşılaşırsa kesinlikle yenileceklerini bilmeliler" dedi.

ABD'nin Batı Asya bölgesindeki varlığının bölgede güvensizlik ve savaşlara neden olduğunu savunan, Hamaney, "Amerika için 'vur kaç' dönemi bitmiştir. ABD ve ona benzer bazı diğer ülkelerin ayağı bölgeden kesilmeli ve kesilecek. Biz buralıyız. Basra Körfezi ve Batı Asya bizim evimiz. Buradan çıkacak biri varsa biz değil, sizsiniz. Siz, burada kötü amaçlar ve fitne peşinde olan yabancısız" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hamaney ABD'yi uyardı: Misliyle darbe alırlar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • Misafir 30 Nisan 2018 19:32 Ey İran okadar konuşacağına gereğini yap bakalım ne oluyor abd sıcak füzeleri içinize girer işinizi ısıtır zevkten bayram edersiniz korkudan tehdit etmekle olmaz abd bir günde İranı haritadan siler

    CEVAP YAZ 3 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro