eposta yazdır zoom+ zoom-

Halk isyan etti! PKK/YPG neye uğradığını şaşırdı

Halk isyan etti! PKK/YPG neye uğradığını şaşırdı

Suriye'nin Haseke ilinde terör örgütü YPG/PKK'nin gençleri zorla silah altına alması protesto edildi. Terör örgütü YPG/PKK, işgal ettiği bölgelerde hakimiyetini artırmak için gençleri zorla silah altına alıyordu

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-05-2018 19:21 - Güncelleme: 26-05-2018 19:21

Suriye'nin kuzeydoğusunda terör örgütü YPG/PKK'nın işgalindeki Hasekeili sakinleri, örgütün gençleri zorla silah altına almasını protesto etti.

Örgütün uygulamasına tepki gösteren Hasekeliler, kent merkezinde bir araya gelerek gösteri düzenledi. Teröristler, göstericileri dağıtmak ve engellemek için kent merkezinin bazı giriş ve çıkışlarını kapatırken bazı kişileri de alıkoydu.

YPG/PKK'nın işgalindeki Haseke, Menbiç ve Rakka'da, terör örgütü mensupları, bölgede yaşları 18-30 arasındaki gençleri kontrol noktalarında alıkoyarak, zorla silah altına alıyor.

Menbiçli esnaf, en son 20 Mayıs'ta terör örgütünün ilçedeki gençleri zorla silah altına alma zorbalığına tepki göstererek işyerlerinin kepenklerini indirmişti.

Terör örgütü YPG/PKK, işgal ettiği bölgelerde hakimiyetini artırmak için saflarını zorla silah altına aldığı gençlerle güçlendirmeyi planlıyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Halk isyan etti! PKK/YPG neye uğradığını şaşırdı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Misafir 27 Mayıs 2018 01:31 Onlarda silahları Türk askerine doğrultacağına kendilerine silah veren zorla savaştıran örgüte sıksın zaten öyle veya böyle ölecekler hic değilse kendi topraklarını işgal eden örgütle savassınlar ..

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro