eposta yazdır zoom+ zoom-

Halaçoğlu'ndan Akşener'e sert sözler

Halaçoğlu'ndan Akşener'e sert sözler

24 Haziran seçim sonuçları İYİ Parti'de tartışmalara neden oldu. İYİ Parti Kurucularından Yusuf Halaçoğlu, Meral Akşener'in seçim değerlendirmesindeki başarılıyız nitelemesine tepki gösterdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 26-06-2018 21:58 - Güncelleme: 27-06-2018 00:31

24 Haziran seçimlerinde il tercihi nedeniyle liste dışı kalan İYİ Parti kurucularından Yusuf Halaçoğlu, Meral Akşener'in "başarılıyız" sözlerine tepki gösterdi. Halaçoğlu, "Cumhurbaşkanı olacağım diye çıkıp %7 oy aldınız. Bu başarı mı?" dedi.

İYİ Parti kurucularından Halaçoğlu, İYİ Parti'nin ve Meral Akşener'in 24 Haziran seçimlerinde aldığı oy oranını dün twitter'dan değerlendirdi. Halaçoğlu, "Tek adam rejimini engellemek, parlamenter sisteme geri dönmek için mücadele ettik. Sonuçta başaramadık. Şimdi İYİ PARTİ yönetimi çıkmış başarılı olduk diyor. Yani biz milletvekilliği için mi yola çıkmıştık? Nasıl başarılı oldunuz? Cumhurbaşkanı olacağım diye çıkıp yüzde 7 oy aldınız. Bu başarı mı?" dedi.

HALAÇOĞLU'NDAN İKİNCİ AÇIKLAMA

Yusuf Halaçoğlu, bu mesajının ardından gelen tepkiler üzerine akşam saatlerinde bir kez daha twitter'dan açıklama yaparak, eleştirilerinin nedeninin liste tartışması olmadığını söyledi. Kayseri 1. sıra adaylık teklifini kabul etmediğini; ancak Ankara ve İstanbul'da seçim çalışmalarına katıldığını belirten Halaçoğlu, acı da olsa gerçeklerin söylenmesi gerektiğini kaydetti. 

ADAYLIK KRİZİ YAŞANMIŞTI

Milletvekili aday listelerine giremeyen Halaçoğlu ile İYİ Parti yönetimi arasında kriz çıkmıştı.

İzmir veya Ankara'dan aday olmak istediğini açıklayan Halaçoğlu'nu, İYİ Parti yönetimi Kayseri'den aday göstermişti.

Halaçoğlu kırgınlığını ise "İYİ Parti için bu kadar mücadele etmiş bir adama, bir yer bulamadılar. Aday yapılmamama çok tepki var. Milletvekili olmam önemli değil ama yapılan uygulamaya kırgınım" demişti.

Halaçoğlu'nun açıklamaları üzerine, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Türkkan, "Sayın Yusuf Halaçoğlu Kayseri milletvekilimiz. Kendisinin de doğal olarak Kayseri’den aday olmasını parti yönetimi olarak öngördük. Kendisi de İzmir’den aday olmak istedi" demişti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Halaçoğlu'ndan Akşener'e sert sözler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR34 YORUM
  • E TABİ ŞİMDİ BÖYLE, 27 Haziran 2018 12:39 SEN M.VEKİLİ OLSAYDIN AMA BAŞARILI OLACAKTI,DEĞİL Mİ??ŞU ŞEHİRDEN 1. SIRA İSTERİM DEME HAKKI YOK KİMSENİN.

    CEVAP YAZ 4 0
  • Misafir 27 Haziran 2018 18:11 Pazar Meydanı. Kendimi düşünüyorsam namerdim!!

    0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro