eposta yazdır zoom+ zoom-

Hakan Yurdakul kimdir aslen nereli Ekonomi Politikaları Kurulu üyeleri

Hakan Yurdakul kimdir aslen nereli Ekonomi Politikaları Kurulu üyeleri

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulan Ekonomi Politikaları Kurulu'na 11 isim getirildi. Kurul listesinde dikkat çeken adaylar da var. Peki Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi olan Dr. Cemil Ragıp Ertem kimdir, aslen nerelidir, daha önceki mesleği neydi?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-10-2018 14:35 - Güncelleme: 11-10-2018 14:35

Başkanlık sistemi ile birlikte hayat geçen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kurulan  Ekonomi Politikaları Kurulu'na 11 isim getirildi. Listede dikkat çeken isimlerin yanı sıra Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen isimlerde var. Peki Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi olan Hakan Yurdakul kimdir, aslen nerelidir, Hakan Yurdakul'un daha önceki mesleği neydi? 

Ekonomi Politikaları Kurulu nedir: Başkanlık sistemiyle birlikte hayata geçen bu Strateji ve Politika Kurulları, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından oluşturulmaktadır.

Ekonomi Politikaları Kurulu da bu kurullardan bir tanesidir.

Ekonomi Politikaları Kurulu ne yapacak: Ülke ekonomisini ilgilendiren en kritik kararların alınmasında uzmanlıklarıyla katkı koyacak Kurul, Ticaret Bakanlığı ile ortak çalışacak.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyeleri
Kurulu oluşturacak isimler şu şekilde:

Cemil Ragıp Ertem
Gülsüm Azeri
Hakan Yurdakul
Doç. Dr. Hatice Karahan
Korkmaz Karaca
Mehmet Ali Akben
Meltem Taylan Aydın
Nihat Zeybekci
Dr. Servet Bayındır
Yiğit Bulut

Hakan Yurdakul kimdir: Hakan Yurdakul, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. 1996 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans eğitimine başlamıştır. “Balistik ve Cruise Füzelerinin Yayılması ve Türkiye” başlıklı savunulmamış bir tez çalışması yaparak 2001 yılında yüksek lisans derecesini almıştır.

2005-2006 yıllarında Koç Üniversitesinde “Yönetici MBA” eğitimi almıştır. 2011 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde Yönetim ve Organizasyon Alanında doktora eğitimine başlayan Hakan Yurdakul, tezinde Satınalma Gücü Paritesi ve Doğrudan Yabancı Yatırımlar Arasındaki Bağlantılar bağlamında Türkiye’ye Doğrudan Yabancı Yatırım Girişleri konusu üzerinde çalışmıştır.

Hakan Yurdakul, iş hayatına 1997 yılında Esbank’ta başlamıştır. 2001 yılına kadar analist olarak görev yapmıştır. 2001 yılı Nisan ayı ile 2007 yılı Temmuz ayı arasında SFS, Stratejik İşlevsel Sistemler Yazılım ve Danışmanlık şirketinde Grup Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır.

Temmuz 2007’den itibaren QAD şirketi Ülke Satış Müdürü olarak görev yapan Hakan Yurdakul, Türkiye, BDT ve Doğu Avrupa’da üretim için ERP’nin pazarlama ve satış yönetimi sorumluluğunu üstlenmiştir. Hakan Yurdakul, 2008-2011 yılları arasında SFS, Stratejik İşlevsel Sistemler Yazılım ve Danışmanlık Şirketinin Genel Müdürlüğünü yürütmüştür.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi İzleme ve Koordinasyon Başkanı olarak görev yapmakta olan Hakan Yurdakul, 09 Ekim 2018’de Cumhurbaşkanlığı kararıyla Ekonomi Politikaları Kuruluna atanmıştır.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hakan Yurdakul kimdir aslen nereli Ekonomi Politikaları Kurulu üyeleri haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • salih 11 Ekim 2018 15:34 Ekonomi kuruluna uluslararası ilişkilerci yön verecek !?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro