eposta yazdır zoom+ zoom-

Hakan Fidan'la ilgili çarpıcı iddia Kuzey Irak'a gidiyor

Hakan Fidan'la ilgili çarpıcı iddia Kuzey Irak'a gidiyor

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın PKK’nın elinde bulunan iki MİT personelinin serbest bırakılmasına dönük faaliyetlerde bulunmak için Kuzey Irak’a gideceği iddia edildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-09-2017 16:52 - Güncelleme: 12-09-2017 16:52

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın PKK’nın elinde bulunan iki MİT personelinin serbest bırakılmasına dönük faaliyetlerde bulunmak için Kuzey Irak’a gideceği iddia edildi.

Al Monitor’dan Amberin Zaman’ın anonim bir diplomatik kaynağa dayanarak dile getirdiği iddiaya göre Fidan, MİT personellerinin serbest bırakılmasının yanı sıra, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin 25 Eylül’de gerçekleştireceği referandumun ertelenmesi konusunu da ele alacak.

PKK liderlerinden Mustafa Karasu geçen hafta katıldığı bir radyo programında, örgütün elinde ikisi yüksek rütbeli istihbarat personeli olmak üzere, toplam 18 Türk devlet yetkilisi olduğunu ileri sürmüştü.

Al Monitor’un diplomatik kaynağı, PKK’nın MİT görevlilerini Kandil’e düzenlenecek bir saldırıya karşı "sigorta" olarak kullanmak için tutuyor olabileceğini belirtti. Kaynak, kaçırılan MİT personelinin, PKK tarafından Türkiye’nin Suriye’de YPG’ye dönük faaliyetlerinin önüne geçmek için koz olarak kullanabileceğini de iddia etti. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hakan Fidan'la ilgili çarpıcı iddia Kuzey Irak'a gidiyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 12 Eylül 2017 21:19 Yuh heryer de battık

    CEVAP YAZ 2 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro