eposta yazdır zoom+ zoom-

Hakan Fidan daire değiştirdi!

Hakan Fidan daire değiştirdi!

İnternethaberbcom yazarı Leven Gültekin, Hakan Fidan'ın 'Erdoğan dairesi'nden çıktığını söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-02-2015 09:56 - Güncelleme: 27-10-2015 12:52

MİT Müsteşarı 'ın görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olmasını değerlendiren İnternethaber.com yazarı Levent Gültekin, Fidan'ın artık 'Erdoğan dairesi'nden çıktığını söyledi.

Evrensel gazetesine konuşan Levent Gültekin'in açıklamalarının ilgili kısmı şöyle:

Davutoğlu mu müdahale ediyor?

“Davutoğlu, bir operasyon çekiyor” değil bence. İktidar çevresine yakın arkadaşlardan aldığım bilgilerle şunu söyleyebilirim; Hakan Fidan, bu otoriter yapıyı, bu tarzı artık taşıyamaz hale geldi. Ve gitti Davutoğlu’na dedi ki, “Ben buradan ayrılmak istiyorum, bana destek ol.” Bu tip pozisyonlarda olan insanlar, sadece MİT makamını kast etmiyorum, böyle bir dava üzerinden birliktelik kurmuş insanlar, kolay kolay kapıyı vurup gitmezler. Bir yumuşak geçiş ararlar. Hakan Fidan meselesinde de öyle olduğunu tahmin ediyorum. Hakan Fidan, “Yürütemiyorum, sahip çıkın, ben de buraya geleyim” dedi. Yani kırmadan, dökmeden bir geçiş yapmak istediler fakat Cumhurbaşkanı o kırmadan dökmeden geçişe müsaade etmedi, az da olsa kırıp döktü.

Fidan’ın istifası ve başbakanlıktan bakanlığa kadar çeşitli pozisyonlarda isminin geçmesi, sözünü ettiğiniz yumuşak geçişe uyuyor mu peki?

Bence uyuyor. Hakan Fidan’ın MİT’teki pozisyonu güçlü bir pozisyon. Yumuşak geçiş, böyle bir pozisyondan daha aşağı bir makama geçmektir. O da bakanlıktır. Böylece AK Parti dairesinin içinde kalmış oluyor ama Tayyip Erdoğan’ın doğrudan etkin olduğu dairenin de dışına çıkmış oluyor.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Hakan Fidan daire değiştirdi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • kimsesiz 16 Şubat 2015 11:12 fidanın istihbarat elemanı olarak aday olması ahlaken yanlıştır.kamuoyunun bunu değerlendireceğini düşünüyorum.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Hakan Fidan
HAKAN FİDAN KİMDİR?

1968 yılında Ankara'da doğmuştur. Kara Kuvvetleri Muhabere Okulu (1986) ve Kara Kuvvetleri Dil Okulu mezunudur. Evlidir. Akademik tahsilinin büyük kısmını TSK'daki görevi esnasında yapmıştır. Almanya'da bulunan NATO Süratli Reaksi

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro