eposta yazdır zoom+ zoom-

Güvenpark'a cami mi yapılacak belediyeden flaş açıklama

Güvenpark'a cami mi yapılacak belediyeden flaş açıklama

ANKARA'nın simgelerinden Güvenpark'a cami mi yapılacak? Ankara'yı ayaklandıran iddiaya Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi. Güvenpark'a cami yapılmayacak ancak metro istasyonu içine mescit yapılabilir.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-04-2017 11:12 - Güncelleme: 21-04-2017 11:12

ANKARA'nın simgesi Kızılay Meydanı'ndaki yer alan Güvenpark’taki tarihi anıtın yıkılarak yerine cami yapılacağı iddiaları sosyal medyada geniş yankı buldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi ise bu iddiaya yanıt verdi.

Hürriyet'in haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Anıt asla yıkılmayacak, Güvenpark’a cami de yapılmayacak. Yerin altına yapılacak Keçiören Metro istasyonu ile dolmuş durak parkında ibadet ihtiyacını karşılamak için küçük bir mescit yapılabilir. Bu da henüz net değil” dediler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin tarihi heykelleriyle simge mekanlarından biri olan Güvenpark’ı ‘ibadet alanı’ ilan etmek için özel proje hazırladığı iddiası sosyal medyada gündem olmuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Güvenpark'a cami mi yapılacak belediyeden flaş açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro