eposta yazdır zoom+ zoom-

Güray Hafiftaş kimdir Nuray Hafiftaş'ın tek kardeşi

Güray Hafiftaş kimdir Nuray Hafiftaş'ın tek kardeşi

Nuray Hafiftaş kanserle verdiği savaşı bugün kaybetti. 53 yaşında yaşama veda eden billür sesli sanatçının ardından gözler ağabeyi Güray Hafiftaş'a çevrildi. Babası Sevdakar Hafiftaş gibi bağlama ustası olan Güray Hafiftaş evli ve 3 çocuk babasıdır. Kısa süre önce 31 yaşındaki kızı Huriye Kaya ile kriz yaşayan Nuray Hafiftaş yeğeninin 'annemi bizimle görüştürmüyor' iddialarına sessiz kalmıştı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-02-2018 14:33 - Güncelleme: 14-02-2018 14:33

Güray Hafiftaş kimdir, aslen nerelidir ve kaç yaşında soruları Nuray Hafiftaş'ın ölümünün ardından akıllara geldi. 1966 doğumlu olan Güray Hafiftaş babası Sevdakar Hafiftaş gibi bağlama ustası, evli ve 3 çocuğu var. İşte Nuray Hafiftaş'ın tek kardeşi Güray Hafiftaş hakkında bilinmeyenler ve merak edilenler. 

GÜRAY HAFİFTAŞ KİMDİR:  1966 yılında İstanbul’da doğan Güray Hafiftaş, bağlamayla küçük yaşlarda tanışır.

Babası Sevdakâr Hafiftaş ve ablası Nuray Hafiftaş’tan bağlama çalmayı öğrenir. Ortaokul, lise ve üniversite eğitimini 1978’de girdiği İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitimi Bölümü’nde tamamlar. Konservatuvarda başta Nida Tüfekçi olmak üzere dönemin usta eğitimcilerinden dersler alır.

1981 yılından bu yana albüm kayıt çalışmalarını sürdüren Güray Hafiftaş, yurtiçinde ve yurtdışında birçok konserde sanatçılara bağlamasıyla eşlik etmiştir. Eşlik ettiği albüm sayısının 3000 den fazla olduğu tahmin edilmektedir.

Halen TRT İstanbul Radyosu’nda ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu'nda sözleşmeli bağlama sanatçısı olarak çalışmaktadır. Sanatçı evli ve üç çocuk babasıdır.

GÜRAY HAFİFTAŞ'IN KIZI HURİYA KAYA KRİZİ:  Nuray Hafiftaş, Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıl dönümünde Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda sahne almak için geldiği Bursa'da şok yaşamıştı. 

Uzun süre basında yer bulan olay şöyle olmuştu: 

Yeğeni olduğunu iddia eden Huriye Kaya (31), Nuray Hafiftaş'ın yürüdüğü sırada önüne atladı. Kısa bir şok yaşayan Hafiftaş, genç kızın, "Hala, ne olur annemi görmeme izin ver" demesi üzerine hemen oradan uzaklaştı. Genç kızın hayranı olduğunu ileri süren Hafiftaş, "Sen git televizyonlara çık" dedi. Konu ile ilgili sorulara cevap vermeyen Nuray Hafitaş'ın sinirlendiği gözlerden kaçmadı. Nuray Hafiftaş'ın abisi Güray Hafiftaş'ın kızı olduğunu iddia eden Huriye Kaya ise, "Ben 1,5 yaşında iken annem Güray Hafiftaş ile evlendi. Şu an İstanbul'da yaşıyorlar. Nuray Hafiftaş ile babam Güray Hafiftaş, annemle görüşmeme izin vermiyor. Nuray Hafiftaş her ay bana sus payı olarak para gönderiyor. Bu paralara ait tüm belgeler bende mevcut. Halam bana, 'Bu konuda konuşma, bizim şerefimizi düşün. Sana para yolluyorum. Annen ile görüşmeyeceksin' diyor. Ben bu parayı istemediğimi defalarca söyledim. Annemi 30 yıldır görmüyorum. İkiz kardeşim Cumhur Kaya ile birlikte yıllardır annemle görüşmek için mücadele ediyoruz. Halamın buraya geleceğini öğrenince, koşarak kulise geldim. Kendisiyle görüşmek istediğimi ilettim. Beni tanımadığını söyleyerek kabul etmedi" şeklinde konuştu.

Annesiyle sadece bir kez İstanbul'da görüşebilme imkanı bulduğunu, bu görüşmeyi duyan Nuray Hafiftaş tarafından kovulduğunu ifade eden Kaya, "Halamın haberi olmadan gizlice annemle buluştum. Bunu öğrenince halam bu olaya çok kızdı ve beni apar topar oradan uzaklaştırdı. Ben, annemi görmek, onunla konuşmak, anneme karşı olan hasretimi dindirmek istiyorum. Bu benim en doğal hakkım" dedi. Kısa bir süre Nuray Hafiftaş'ı sahne kenarından izleyen Huriye Kaya gözyaşları içinde salondan ayrıldı.

Nuray Hafiftaş'ın eşi çıktı! Dayakçı kocası kimdir işte gizli evliliği

Nuray Hafiftaş'ın olaylı evliliği meğer bekarlığı dayakçı kocası...

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Güray Hafiftaş kimdir Nuray Hafiftaş'ın tek kardeşi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
KİMDİR ?
Nuray Hafiftaş
NURAY HAFİFTAŞ KİMDİR?

Kolon kanseri ile uzun süredir mücadele eden Nuray Hafiftaş, 53 yaşında hayatını kaybetti. Uzun süren bir tedavinin ardından hastalığı nükseden ve yeniden hastaneye kaldırılan Nuray Hafiftaş'ın durumu hakkında doktorlar zaten umut

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro