eposta yazdır zoom+ zoom-

Gün sonunda ayak ağrılarımıza nasıl çözüm bulabiliriz?

Gün sonunda ayak ağrılarımıza nasıl çözüm bulabiliriz?

Gün sonu ayak ağrıları, genellikle ortopedik ve dolaşım problemlerinin etkinliği ile ortaya çıkmaktadır. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi cevapla.tv'ye anlattı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 02-08-2018 15:14 - Güncelleme: 13-07-2018 14:10

Gün sonunda ayak ağrılarımıza nasıl çözüm bulabiliriz? Ayak ağrılarının sebebleri nelerdir? Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Selim Muğrabi cevapla.tv'ye anlattı.

Gün sonu ayak ağrıları, genellikle ortopedik ve dolaşım problemlerinin etkinliği ile ortaya çıkmaktadır. Ayakta içe basma ve dışa basma sorunu olan kişilerde özellikle uzun süre ayakta kalarak çalışan kişilerde bu problemlerin rastlandığı dönem akşam üstü dönemleridir.

Kişilerin dolaşımlarının yavaşlamaya başlamış olması ayakta şişmelerin belirginleşmesi bu yapısal bozukluğun şikayetlerini ortaya çıkarmaktadır. Bu kişilerin gün içerisinde uygun ayakkabı kullanmasını dikkat etmeli, gün içerisinde kısa süreli bir bir buçuk dakika olarak yürüyüş aktivitelerine benzer sportif faaliyetlerde bulunmalı ve gerekirse doktor kontrolünde olmak şartıyla çeşitli varis çorabı benzeri çorapları kullanarak  dolaşımlarının bozulmalarını engellemek çok önemlidir.
 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Gün sonunda ayak ağrılarımıza nasıl çözüm bulabiliriz? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro