eposta yazdır zoom+ zoom-

Gül'ün kararına Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum

Gül'ün kararına Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum

Günlerdir merak edilen adaylık konusu Abdullah Gül'ün açıklaması ile cevap bulmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül'ün aday olmayacağına yönelik açıklamasını değerlendirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-04-2018 19:58 - Güncelleme: 29-04-2018 00:29

Abdullah Gül'ün aday olmayacağını açıklamasını yorumlayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu "Sayın Gül'ün açıklamaları son derece değerli ve önemli. Gül açıklamalarıyla Türkiye'de içinde olduğumuz sorunların çözümüne talip olduğunu da ifade etti" dedi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün "Geniş bir mutabakat olmadığı ortaya çıkmıştır. Bu nedenle adaylığım söz konusu değildir." sözlerine CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan yorum geldi.

 ÇÖZÜME TALİP

NTV'ye konuşan Kılıçdaroğlu şunları kaydetti: "Sayın Gül'ün açıklamaları son derece değerli ve önemli. Adaletin ne kadar önemli olduğunu kuvvetler ayrılığı ilkesine vurgu yaparak belirledi. İktidar kanadının tepki göstermesi doğal. Bunların olmadığı süreci yaşıyoruz. Sayın Gül açıklamalarıyla Türkiye'de içinde olduğumuz sorunların çözümüne talip olduğunu da ifade etti. Farklı siyasal görüşlerde olsak bile Türkiye'nin menfaatleri için bir araya gelip tutarlı politika oluşturacağız. Önce demokrasi ittifakını sağlayalım ondan sonrası daha kolay olacak."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Gül'ün kararına Kılıçdaroğlu'ndan ilk yorum haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR38 YORUM
  • KEMAAL 29 Nisan 2018 17:58 15 MİLLETVEKİLİ TANIDIM ÇOK AĞLIYORDU GÖZÜNDEN SEL GİBİ YAŞ AKIYORDU TESELLİ VERECEK DOST ARIYORDU CHP DEN AYRILMIŞ BİR HALİ VARDI

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro