YAZARLAR

İsmail GÜZEL

İsmail GÜZEL

iguzel@nestech.net @ rss Eklenme Tarihi: 15 Mart 2016 11:17 - Güncelleme: 15 Mart 2016 11:19

Güçlü Türkiye

Son günlerde, millet ve ülke olarak büyük bir sınavdan geçiyoruz.Hepsi bir olmuş üzerimize geliyorlar.İçeriden ve dışarıdan her türlü operasyonu çekmektedirler.Bizi ülke içine hapsetmek istiyorlar.Ülkenin gelişmesini, ekonomik olarak güçlü ve bağımsız olmasını istemiyorlar.Hemen hemen her konuda para, siyaset, silah her türlü onlara bağımlı, onlarsız hareket etmemizi istemiyorlar.

Terör, renk, ırk, dil, din gözetmeden istenilen hedefe yahut verilen görevi en kanlı biçim yada yöntem ile ifade etmektir.Bilim adamlarına göre terör, bir siyasi davayı zorbalıkla kabul ettirmek için karşı tarafa korku salmayı, cana, mala kıymayı araç olarak gören davranış şeklidir.

Ne yazık ki, dünya tarihimizin son bir kaç yüz yıllık dilimi üzerine araştırma yapılsa, görülüp anlaşılacaktır ki dünya üzerinde terörden dolayı en büyük mağduriyeti yaşayan ve  en çok çeken millet bizim milletimizdir.

Ülke içerisinde gerçek bir Kürt sorunu yoktur. Terör sorunu vardır.Ülkede Kürt sorunu vardır bahanesi kullanılarak ülke içinde yaptıkları kanlı saldırılar üzerinden Kürt nüfusu Türk nüfusundan ayırarak coğrafyayı parçalatmak, diğer bir anlamı ile de istenilen yönetim şeklini küresel güçlere gümüş tepside sunmaktır.

Terör örgütleri, etik olmayan her türlü yola başvurup zorbalık üzere ülkeleri, devletleri halkları tehdit edip yaşam haklarına saldırırlar.

Savaş etiği yoktur.Çocuk,kadın,yaşlı gözetmeden katledebilirler.Mert değillerdir.Kalleştirler.Hangi cepheye hizmet ettiği belli değildir.

Yaşadıkları,doydukları memlekete topraklara hainlikte sınır tanımazlar.

Ülkemizde,silahlı ve silahsız olmak üzere birden fazla terör örgütleri mevcut.Maalesef, devletimiz birden fazla cephede savaşını vermekte.

Devletimize ve bu millete düşmanlık yapan diğer silahsız terör gurupları da bu tür silahlı terör örgütleri üzerinden devletimize diz çöktürmek istemek de, ülkeyi istedikleri yönde dizayn etme çabası içerisindedirler.

Tüm çabaları, ülkeye zaman, can ve mal kaybı yaşatarak devleti esir almaktan başka amaçları olmayan terör örgütleri ve destekçileri efendilerine sadık olduklarının kanıtı olarak da zaman zaman kanlı eylemlerede imza atmaktadırlar.

Bu devlet, bu millet geçmiş tarihlerde de bu tür hainlerle mücadelesini verip hadlerini bildirmiştir.

Devletimizi ve milletimizi dar boğaza sokmak isteyenlerin, bu milletin ayağına çelme takmak isteyenlerin, devletimizin ve ülkemizin kendi içerisinde sıkıntılı, problemli bir ülke haline dönmesini isteyenlerin hesapları ve hevesleri kursaklarında düğümlenecektir.

Bu millet, bu devlet çok güçlüdür.Biz, devlet ve millet olarak binlerce yıllık geçmişimizden gelen değerler ve tecrübeler sayesinde herşeyin üstesinden gelebilecek yetenekteyiz.

Bu devlet, vatan haini teröristler dahil olmak üzere yardım ve yataklık yapan her kim olursa olsun, hangi kurum, kuruluş olursa olsun, adalet önünde hesaplarını soracak ve gereğini yapacaktır.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Güçlü Türkiye yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 19 Mart 2016 11:45 TEK TAŞINA DOKUNURSANIZ ORDUMU GÖNDERİRİM Prof. Nevzat Yalçıntaş “Suudiler 1926 yılında sınırları içinde tüm mezarlıkları yıkıyorlardı. Atatürk sıranın Hazreti Muhammed’in kabrine geldiğini öğrenince bir telgraf çekerek, ‘Eğer bir tek taşına bile dokunursanız ordumu aşağı gönderirim’ demişti. Bunun üzerine Suudiler Hazreti Muhammed’in kabrine dokunamamıştı. Ama bu telgraf yok edildi” dedi.

    CEVAP YAZ 0 1
REKLAM
İsmail GÜZELDİĞER YAZILARIİsmail GÜZEL
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro