eposta yazdır zoom+ zoom-

Google’dan Rus muhalefet liderine darbe!

Google’dan Rus muhalefet liderine darbe!

Cezaevinde olan Rus muhalefet lideri Alexei Navalny, Rusya genelinde emekililik yaşını artıran planı protesto edilmesi için destekçilerini sokağa davet etmişti. Alexei Navalny YouTube üzerinden destekçilerine yayınladığı duyurunun ardından bir darbe de Google’dan geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-09-2018 15:55 - Güncelleme: 10-09-2018 15:55

Alexei Navalny Youtube üzerinden destekçilerini emeklilik yaşını arttıran planı protesto edilmesi için yaptığı duyuru, Google tarafından engellendi. Merkez Seçim Komisyonu‘nun Google’a yayınlanan video hakkında gönderdiği e-mail sonrasında videolarının kaldırıldığı belirten Navalny‘nin yardımcısı Leonid Volkov, yaşanılan bu durumu yasadışı olarak nitelendirdi.

YOUTUBE REKLAMLARI KALDIRILDI!
Google’ın Rusya‘daki merkez ofisinden yapılan açıklamadaysa reklam verenlerin yerel yasalara ve reklamcılık politikalarımıza uygun davranmasını gerektiğinin altı çizildi. Alexei Navalny’nin yerel yasaları ve Google’ın reklamcılık politikalarını çiğnediğini belirten yetkililer, bu yüzden dolayı YouTube reklamlarının kaldırıldığını belirtiler.

Hatırlayacağınız üzere Navalny’nin Moskova’daki gösteriye katılması planlanıyordu ancak geçen ay protesto yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle 30 gün hapis cezası aldı. Navalny, tutuklanmasının protestolara katılımını önlemek amaçlı olduğunu kaydetmişti.

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Google’dan Rus muhalefet liderine darbe! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • ister istemez korumaya almı. 10 Eylül 2018 16:08 ne yapsın çupra. okunan dünyanın en büyük terör örgütünün marşı. kendini koruma amaçlı penaltı sırasındaki baraj duruşu pozisyonunda. refleksinde bence haklı.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro