eposta yazdır zoom+ zoom-

Google sürekli takipte! Gizlilik ayarlarınızı değiştirseniz bile...

Google sürekli takipte! Gizlilik ayarlarınızı değiştirseniz bile...

ABD 'li dev teknoloji şirketi Google 'ın, istenmediği açıkça belirtildiği durumlarda bile kullanıcıların anlık nerede olduklarıyla ilgili bilgi topladığı ortaya çıktı. Google ise yaptığı açıklama ile konuya açıklık getirdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 13-08-2018 12:46 - Güncelleme: 13-08-2018 17:21

ABD 'li teknoloji şirketi Google'ın, açıkça aksi belirtildiği durumlarda bile kullanıcılarının hareketlerini takip ettiği belirtildi. Associated Press (AP) tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre, Android cihazlarda ve iPhone'larda Google hizmetlerini kullananların, gizlilik ayarlarını değiştirmiş olsalar bile gün içinde bulundukları yerlerin kaydedilebildiği saptandı.

Çalışmada, cihazlarda "konum geçmişi" özelliği etkinleştirilmediğinde dahi bazı Google uygulamalarının otomatik olarak konum verilerini kaydettiği belirlendi. Google'ın, haritalar uygulaması açıldığında konum verilerini depoladığı ve günlük hava durumu güncellemelerinde de otomatik olarak kişilerin bulunduğu yeri tam olarak belirlediği kaydedildi.

GOOGLE'DAN AÇIKLAMA
Konuya ilişkin Google'dan internethaber.com sitesine gelen açıklamada ise şu bilgiler verildi:

-“Coğrafi bilgiler, kullanıcılar ürünlerimizle etkileşimde bulunduğunda onlara yerel arama sonuçları ve trafik durum tahminleri gibi yararlı hizmetler sunmamıza yardımcı olur. Google'ın kullanıcıların deneyimini iyileştirmek için konumu kullanabileceği Konum Geçmişi, Web ve Uygulama Etkinliği ve cihaz düzeyinde Konum Servisleri dahil birkaç farklı yol vardır. Bu araçlar için açık tanımlamalar sunuyor, ayrıca kullanıcıların bu araçları diledikleri zaman açıp kapatmaları ya da geçmiş bilgilerini silebilmeleri için güçlü denetim özellikleri sağlıyoruz. ”

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Google sürekli takipte! Gizlilik ayarlarınızı değiştirseniz bile... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 13 Ağustos 2018 13:02 bunlar bilinen seyler. resmiyette yok deniyordu ki

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro