eposta yazdır zoom+ zoom-

Gökçek'in yerine kim geçecek? İşte ön plana çıkan 3 isim

Gökçek'in yerine kim geçecek? İşte ön plana çıkan 3 isim

Melih Gökçek'in istifasının ardından, Ankara'nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı belirleniyor. Bugün saat 14:00'de Belediye Meclisi'nde seçim var. Kritik seçim öncesi AK Parti Ankara İl Teşkilatı'nda temayül yoklaması yapıldı. Ön plana 3 isim çıktı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 06-11-2017 08:31 - Güncelleme: 06-11-2017 08:31

Melih Gökçek'in istifasının ardından Ankara Büyüksehir Belediye Başkanı'nın kim olacağı, Belediye Meclisi'nde yapılacak seçimle belirlenecek. Seçim saat 14'te başlayacak.

MECLİS ÜYELERİNİN ^TE İKİSİNİN OYUNU ALMASI LAZIM

Adayların ilk iki turda Belediye Meclis Üyeleri'nin 3'te ikisinin oyunu alması gerekiyor. Eğer bu rakama ulaşılamazsa, üçünü tur oylamada salt çoğunluk aranacak. Oylama 4. tura kalırsa, en çok oyu alan isim Ankara'nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı olacak.

Kritik seçim öncesi, AK Parti'de temayül yoklaması vardı. AK Parti Ankara İl Teşkilatı üyeleri, Gökçek'ten sonra kimi başkan görmek istediklerini yazarak, kurulan sandıklara attılar.

ÖN PLANA ÇIKAN 3 İSİM

Edinilen bilgilere göre, Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ün oylamada öne çıkan isimler oldu. Bu isimler parti yönetimi tarafından da değerlendirilecek. Ve AK Parti'nin adayı belirlenecek.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Gökçek'in yerine kim geçecek? İşte ön plana çıkan 3 isim haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro