eposta yazdır zoom+ zoom-

'Gökçek direnç göstermiyor, istifası kesin'

CNN Türk'te yayınlanan ve Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında günlerdir gündemin baş sıralarında yer alan Melih Gökçek ve belediye başkanlarının istifası konusunda önemli kulis bilgileri paylaşıldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-10-2017 22:13 - Güncelleme: 20-10-2017 00:13

CNN Türk'te yayınlanan ve Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü'ne telefonla bağlanan Hürriyet Ankara gazetesi haber koordinatörü Deniz Gürel, Gökçek cephesinde istifa konusunda herhangi bir direncin olmadığını ve istifanın kesin olduğunu söyledi.

Deniz Gürel, Beştepe'deki görüşme sonrası Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in odasını topladığını, aynı şekilde üst düzey bürokratlarında istifa hazırlıklarını tamamladığını söyledi. Gökçek'in istifaya karşı herhangi bir direnç göstermediğini de ileri süren Gürel şöyle konuştu:

"Melih Gökcek bugün icraatçı birimlerinden bir dosya istemiş. 23 yıllık icraatlarını anlatacakmış. Ayrıca yakın çalışma arkadaşlarına 'Bu iş buraya kadar AK Parti'ye zarar verecek görüntü içine giremeyiz' demiş.

Peki neden istifa hâlâ yok? 23 yıl az değil. Benim aldığım bilgiye göre, belediyedeki isimlere de sürpriz olmuş istifa isteği. Hazırlıksız yakalandılar. Bizim aldığımız bilgiler önümüzdeki hafta içinde istifa sürecinin tamamlanacağına yönelik."

'Gökçek 10 Kasım'da gövde gösterisi yapmayı planlıyor' iddiası

"GÖKÇEK KENDİSİNDEN SONRA GELECEK İSİM KONUSUNDA ETKİLİ OLMAK İSTİYOR"

Hürriyet Ankara temsilcisi Hande Fırat, kaynaklarıyla yaptığı telefon görüşmesinden aldığı bilgilere göre, istifanın aksi yönünde bir durum beklenmiyor. Fırat konu hakkında şunları söyledi:

"Bende telefon görüşmeleri yaptım. Cumhurbaşkanı kaynaklarından aldığım bilgiye göre, aksi bir durum beklenmiyor. Sadece tarih konusunda bir karar verilmiş değil. Gelecek hafta ya da en geç önümüzdeki hafta diyorlar. 10 Kasım iddiasına ise kaynaklarım, 'Özel bir gün böyle bir şey olmaz' diyorlar."

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi ise Gökçek'in istifasının kesin olduğunu ancak Melih Gökçek'in kendisinden sonra gelecek ismin belirlenmesinde etkili olmak istediğini söyledi. Selvi sözlerini şöyle sürdürdü:

"İstifayı yarın için beklemiyorum. Gökcek, Cumhurbaşkanı ile bir kez daha görüşmek istiyor. Sayın Gökcek bir anlamda kendisinden sonra gelecek ismin belirlenmesinde de etkili olmak istiyor. Anket yaptırdığı söyleniyor. Cumhurbaşkanı'na sunum yapacağı söyleniyor. Ancak istifa kesin. Bir hafta önce direnci vardı ama anlamsız olduğunu kendisi de kanaat getirdi. Uzadıkça da zarar veriyor. Cumhurbaşkanı da hiç geri adım atmıyor. Ben önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı ile bir araya gelince bu sürecin tamamlanmasını bekliyorum."

"BURSA BELEDİYE BAŞKANI DİRENİYOR"

Öte yandan Abdulkadir Selvi bir önemli kulis bilgisi daha vererek, istifasının istendiği kamuoyunda konuşulan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe'nin istifaya yanaşmadığını söyledi. Selvi, "Altepe'nin istifaya yanaşmadığı, direndiği söyleniyor. Dün Başbakan Binali Yıldırım ile de görüşmüş. Bursa'daki süreç biraz uzayabilir" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN 'Gökçek direnç göstermiyor, istifası kesin' haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • a.l. 20 Ekim 2017 11:45 10 kasımda istifa mı edecek...

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro