eposta yazdır zoom+ zoom-

Gezici bu kez fena şaşırttı referandum anket sonuçları bomba!

Gezici bu kez fena şaşırttı referandum anket sonuçları bomba!

Muhalif kimliğiyle öne çıkan Gezici Araştırma da referandumdan 'evet' çıkacak dedi. Gezici Araştırma'nın 6 Nisan'da Twitter'dan duyurduğu sonuçlara göre evet oylarının oranı yüzde 53.3.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-04-2017 12:34 - Güncelleme: 11-04-2017 12:52

Gezici Araştırma referandam anketi bombasını patlattı. Her seçim döneminde muhalefeti iktidar yapan anketler açıklayan Gezici Araştırma bu kez rotayı çevirdi. 6 Nisan'da Twitter'dan açıklanan anket sonuçlarına göre 'evet' oyları Gezici'nin anketinde yüzde 53.3'e yükseldi. 'Hayır' oylarının oranı ise yüzde 46.7 çıktı.

Gezici Araştırma'dan atılan tweette "Hayır oyları yüzde 46.7. Evet oyları yüzde 53.3 ile ilk defa öne geçti. Sandığa gitmeme oranı artarsa evet ihtimali yükselir" denildi. 

SANDIĞA GİTME ORANLARI...

Gezici Araştırma bugün attığı en son tweetle 16 Nisan'da sandığa gitme oranlarına ilişkin tahminleri açıkladı. Yurt dışı oy kullanma oranlarının da verildiği tweette şöyle denildi:

"Yurt dışı oy kullanım oranı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 10'du. 1 Kasım seçimlerinde yüzde 30'larda ve şuan yüzde 50'lerde olacak. Türkiye'de yüzde 83'lerde olabilir."

                                                 TEPKİLER ÜZERİNE AĞIZ DEĞİŞTİRDİ

Gezici Araştırma'nın referandum öncesi en son araştırma sonuçları 13 Nisan Perşembe günü açıklanacak.

'Hayır'cı kanadın sıklıkla referans gösterdiği Gezici Araştırma'nın en son anket sonuçları muhaliflerin hoşuna gitmedi. Gezici Araştırma, yaptığı son açıklamda rüzgarın tersine döndüğünü ileri sürdü ve anket sonuçlarını değiştirdi.

“Sandığa katılım yüksek olursa ‘Hayır’ en az yüzde 52 çıkar.”

YILMAZ ÖZDİL DE KIZDI

Anket sonuçlarına Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil de kızdı. Gezici Araştırma'nın sahibi Murat Gezici'nin FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın programına çıkış saatiyle ilgili verdiği yanlış saatleri fırsat bilen Özdil, Twitter'dan "TV'ye ne zaman konuk olacağını bilmeyen Murat Gezici, ilk anketinde HAYIR yüzde 58 derken bugün son anketinde EVET yüzde 53.3 sonucuna ulaşmış" diye yazdı. 

İşte Yılmaz Özdil'in fırsat bildiği o tweetler...

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Gezici bu kez fena şaşırttı referandum anket sonuçları bomba! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR27 YORUM
  • Misafir 12 Nisan 2017 11:42 HER SEÇİMDE BÖYLE ÇARPICI ANKET SONUÇLARI HAVADA UÇUŞUR.DEREYE GÖRMEDEN PAÇALARI SIVAMAYALIM

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Yılmaz Özdil
YILMAZ ÖZDİL KİMDİR?

Yılmaz Özdil 1965, İzmir doğumlu, Türk gazeteci yazardır. Yılmaz Özdil, İzmir Atatürk Lisesi'nin ardından Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. Mesleğe Yeni

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro