eposta yazdır zoom+ zoom-

Generaller istifa mı ediyor? Bu iddia doğruysa bomba!

Generaller istifa mı ediyor? Bu iddia doğruysa bomba!

TSK'da 10 generalin istifa dilekçesi hazırladığı dedikoduları ortalığı kapladı. Türkiye gazetesi yazarı 'istifa hazırlığındaki' generallerle ilgili öyle bir iddia ortaya atti ki inanılmaz! İddiasına göre bu generallerin birinci derece yakınları FETÖ ile bağlantılı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-08-2017 11:15 - Güncelleme: 22-08-2017 11:23

TSK'da neler oluyor, 10 generalin istifa edeceği iddiaları doğru mu? Medyaya düşen istifa iddialarıyla ilgili flaş bilgileri Türkiye Gazetesi yazarı Nuri Elibol verdi.

İstifa hazırlığının doğru olduğunu belirten Nuri Elibol, sayının 10 değil 7 olduğunu yazdı. Asıl bomba ise istifa sebepleriyle ilgili. İddiasına göre generaller kendi rızalarıyla değil, üst kademeden gelen telkin sonucu istifa ediyorlar. Zira bu kişilerin en yakınları bylock listesinde çıktı.

İşte Nuri Elibol'un aktardığı olay iddia;

"10 generalin daha istifa dilekçesi hazırladığı” iddiaları gazetelere yansımıştı. Bu iddianın gerçek olup olmadığını araştırdık. İddia doğru. 7 general ve amiral istifa dilekçesi vermiş. General ve amirallerden 5 ya da 6’sı geçen yıl terfi ettirilmiş. Herhâlde 6’sı tuğgeneral, 1’i de tümgeneral. Ancak bunlar kendi iradeleri ile değil sanırım komuta kademesinin talebi ile istifa dilekçesini hazırlayıp sunmuşlar.

İstifası istenen general ve amirallerin 1. derecede yakınları “Bylock“ kullanıcısı çıkmış. Bu gerekçe ile istifa etmeleri telkin edilmiş. Onlar da istifa dilekçelerini vermiş. Yani atamalardan duyulan rahatsızlığın bir yansıması değil.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Generaller istifa mı ediyor? Bu iddia doğruysa bomba! haberine yorum yapın

tw gp fb rs yukarıdaki hesaplarınızdan biri ile yorum yapabilirsiniz adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • HASAN NİYAZ 22 Ağustos 2017 12:44 GİDENE GÜLE GÜLE GELENE HOŞ GELDİN DERLER

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro