eposta yazdır zoom+ zoom-

Genelkurmay'dan dikkat çeken Anneler günü mesajı

Genelkurmay'dan dikkat çeken Anneler günü mesajı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Anneler Günü için yayınladığı mesajında Zübeyde Hanım vurgusu dikkat çekti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 13-05-2017 12:23 - Güncelleme: 13-05-2017 12:23

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, "Milletimizin, devletimizin kurtuluş ve kuruluşunun mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü yetiştiren Zübeyde Hanım, köklü tarihimize değer katan büyüklerimizi yetiştiren annelerimiz ile şehit ve gazi anneleri başta olmak üzere hepimizin, bütün annelere daima en yüksek saygı ve en derin sevgiyi göstermesi, en anlamlı görevlerimiz arasında yer almaktadır." ifadesini kullandı. 

 Akar, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Annelerin, asil Türk milletinin köklü ve birleştirici değerlerinden olan aile kurumunu, sevgisi, şefkati, merhameti ve özverisi ile ayakta tuttuğuna dikkati çeken Akar, annelerin özüne bağlı, başarılı ve sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde de en önemli paya sahip olduğunu vurguladı.

"Son derece onurlu ve bir o kadar da sorumluluk gerektiren annelik vazifesini fedakarca yerine getiren saygıdeğer annelerimizin Anneler Günü'nü, en içten duygularımla kutluyorum." açıklamasını yapan Akar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Bu millet, esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki her devrin büyük adamlarını, bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını, daha yüksek nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir." sözünü paylaştı.

Atatürk'ün bu vecizesinin, annelerin Türk milleti, toplum ve aile hayatı için taşıdığı önemi açık bir şekilde ortaya koyduğunu aktaran Akar, "Milletimizin, devletimizin kurtuluş ve kuruluşunun mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü yetiştiren Zübeyde Hanım, köklü tarihimize değer katan büyüklerimizi yetiştiren annelerimiz ile şehit ve gazi anneleri başta olmak üzere hepimizin, bütün annelere daima en yüksek saygı ve en derin sevgiyi göstermesi, en anlamlı görevlerimiz arasında yer almaktadır." ifadelerini kullandı. 

Türk aile yapısının asli unsuru olan annelerin, yüreğinde taşıdığı evlat sevgisini kendisine yaşam kaynağı yaptığını ve hiçbir karşılık beklemeden ömrünü evladına adadığını belirten Akar, başka annelerin çocuklarına da kendi çocukları gibi şefkat göstermekten kaçınmadığının altını çizdi.

ŞERİFE BACI'YI HATIRLATTI

Türk annelerinin yeri geldiğinde Kurtuluş Savaşı'nın unutulmaz kahramanlarından Şerife Bacı gibi, evladının üzerinden alıp cephanenin üzerine örttüğü yorganla, milletin selametini daima kendi evladının selametinden bile önce tuttuğunu anımsatan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, şunları kaydetti:

"Türk Silahlı Kuvvetleri, göz bebekleri gibi bakıp yetiştirdikleri Mehmetçiklerimizi, 'önce vatan' diyerek peygamber ocağına uğurlamanın haklı gururunu yaşayan fedakar annelerimizin sevgi, güven ve desteğinden aldığı güçle bayraklaşan vatan topraklarının, milli birlik ve beraberliğin, ülke huzur ve güvenliğinin en önemli güvencesi olmaya devam edecektir.  Bu anlamlı gün vesilesiyle başta bizleri vatan, millet ve yüksek değerlerimiz uğrunda sorumluluk ve görev üstlenmek üzere yetiştiren saygıdeğer annelerimiz; çocuklarımızı millî kültürümüz çerçevesinde yetiştiren ve huzur içerisinde çalışmamıza imkân tanıyan sevgili eşlerimiz ve annelik vasfını taşıyan kıymetli personelimiz olmak üzere, sevgili annelerimizin "Anneler Günü"nü bir kez daha kutluyor, ebediyete intikal etmiş bütün annelerimizi de saygı ve rahmetle anıyorum. Her türlü sevginin kaynağı çok kıymetli annelerimizin; aileleri, evlatları ve tüm sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir ömür geçirmeleri dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Genelkurmay'dan dikkat çeken Anneler günü mesajı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Ali Kahyalı 13 Mayıs 2017 13:15 Sayın Genel Kurmay Başkanı, beceriksiz bir vali yüzünden bir Polis, bir askerimizi şehit etti, bir askerimizi de yaraladı. Bu konuda bir diyeceğiniz yok mu?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro