eposta yazdır zoom+ zoom-

Genelkurmay Kubilay anmasında bu yıl laikliğe değinmedi

Genelkurmay Kubilay anmasında bu yıl laikliğe değinmedi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 87 yıl önce Asteğmen Kubilay’ın Menemen'de şehit edilmesini “menfur saldırı” ve “ibretlik olay” olarak tanımladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-12-2017 09:27 - Güncelleme: 23-12-2017 09:27

TSK’dan daha önce her yıl yapılan “Menemen Olayı”yla ilgili açıklamalarda laiklik ve Cumhuriyetin temel değerlerine özel vurgu yer alırdı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın, Asteğmen Kubilay ve Menemen Olayı ile ilgili mesajı dikkat çekti.

Cumhuriyet'in haberine göre, Akar'ın açıklamasında önceki yıllarda verilen mesajların aksine ne cumhuriyetin temel değerleri ne laiklik ne millet egemenliği ne de hukuk devleti vurgusu vardı. Menemen Olayı için 2015 ve 2016’da “Cumhuriyeti’nin temel değerlerini hedef alan menfur saldırı” tanımlaması yapan Akar, bu yıl sadece “menfur bir saldırı”, “ibretlik bir olay” dedi.

2015 mesajında “TSK mensupları olarak; demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin varlığının en büyük güvencesi olmaya devam edeceğiz” diyen, 2016’da ise “Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına, laik ve demokratik yapısına yönelik bu ve benzeri saldırılar hüsrana uğratılacaktır” sözü veren Akar, 2017 mesajında 15 Temmuz darbe girişimine değindi.

MENEMEN VE 15 TEMMUZ
Akar, “Tarihimizin çeşitli dönemlerinde, Menemen’de ve son olarak da 15 Temmuz’da yaşanan bu ibretlik olayların, bütün yönleri ile genç kuşaklara aktarılmaı; geleceğimizin ve ülkemizin güvenliği bakımından son derece önemlidir” ifadelerini kullandı.

MENFUR SALDIRI
Akar dün yayınladığı 2017 mesajında da ise daha önce ”Cumhuriyet’in temel değerlerini hedef alan menfur saldırı” olarak tanımladığı Menemen olayı için bu kez sadece “menfur saldırı” demekle yetindi. Akar’ın bu yılki mesajının ilk cümlesinde, “87 yıl önce Menemen’de, menfur bir saldırıda şehit edilen yüreği vatan, millet ve bayrak sevgisiyle dolu Asteğmen Kubilay, Bekçi Hasan ve Şevki Beyleri bugün bir kez daha saygıyla anıyoruz” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Genelkurmay Kubilay anmasında bu yıl laikliğe değinmedi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Cevat 26 Aralık 2017 14:09 İman, bireyseldir, özeldir. İmanın kimde olduğuna, cennete ve cehenneme kimin gideceğine, DİN GÜNÜ Olan, Kıyamet günü bir tek olan Yüce Allah karar verecektir. Kabirde olanların hepsi kabirlerinden çıkarılacak ve Kıyamet günü hiçbir benlik başka birine yardımcı olamayacaktır. Bunun dışında din adına kimin imanlı olduğuna veya olmadığına, AĞİZLARINI EĞİP BÜKEREK KARAR VERMEYE KALKIŞANLAR YALANCIDIR, SAHTEKARDIR.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro