eposta yazdır zoom+ zoom-

Genç çiftçilere Ziraat Bankası'ndan kredi müjdesi

Genç çiftçilere Ziraat Bankası'ndan kredi müjdesi

Ziraat Bankası, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Genç Çiftçi Projesi kapsamında hibe almaya hak kazanan çiftçilere özel olarak uygulamaya koyduğu Genç Çiftçi Kredisini bu yıl da devam ettiriyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-04-2017 01:30 - Güncelleme: 19-04-2017 01:30

Çiftçilere her türlü ihtiyaçlarında kesintisiz finansman desteği sağlayan Ziraat Bankası, tarımda ekonomik ölçeğe sahip işletmeler oluşturulması, verimliliğin ve karlılığın artırılması hedefiyle, hibe alarak tarımsal üretim yapmak isteyen Genç Çiftçilere alacaklarıhibe tutarının 6 katına kadar kredi kullanabilme imkanı sunuyor.

Genç Çiftçi Kredisi ile ekonomik ölçeğe daha uygun ve gelir elde etme kapasitesi daha yüksek işletmeler oluşturulması ve bu işletmeler için gerekli işletme sermayesi ihtiyacının finansmanının sağlanması hedefleniyor.

 Bankanın gençlere yönelik sunduğu kredilerden yararlanabilmek için öncelikle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Genç Çiftçi Programı kapsamında hibe almaya hak kazanmak gerekiyor.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, arıcılık, kanatlı hayvancılık, kontrollü örtüaltı tarımı ve mantar yetiştiriciliği konularında Bakanlık tarafından verilen hibe tutarı, Banka tarafından özkaynak olarak kabul ediliyor.

Genç Çiftçi Kredisi’ne ilişkin açıklamalarda bulunan Ziraat Bankası Kredi Politikaları Genel Müdür Yardımcısı M. Cengiz Göğebakan “Bankamızca, hibe tutarının azami üç katına kadar verilen birinci dilim kredi ile işletme kapasitesi oluşturuyor, azami birinci dilim kadar olan ikinci dilim kredi ile de oluşturulan işletmenin işletme giderlerinin finansmanını sağlıyoruz. Üretim konularına göre işletme kredilerinde 18 aya, yatırım kredilerinde ise 7 yıla kadar vade verilebiliyoruz. Kredilerin teminatının ise öncelikle Kredi Garanti Fonu kefaleti ile karşılanmasını hedefliyoruz. 

Ülke tarımının istikrarlı büyümesine, verimli, karlı ve sürdürülebilir işletmeler oluşturulmasında desteğini her geçen gün artırarak devam ettiren Ziraat Bankası, bundan sonra da çiftçilerimizin desteklenmesi, işletme ölçeklerinin büyütülmesi ve sağlıklı finansman yapısına kavuşması için uygun vade, maliyet ve geri ödeme koşullarıyla yeni uygulamalar geliştirmeyi sürdürmektedir” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Genç çiftçilere Ziraat Bankası'ndan kredi müjdesi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro