eposta yazdır zoom+ zoom-

Gazze'de öncelik saldırıların durması

Gazze'de öncelik saldırıların durması

Filistin yönetiminden yapılan yazılı açıklamaya göre, öncelikle İsrail saldırılarının durdurulması ve ateşkesin sağlanması olduğu bildirildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 11-07-2014 17:19 - Güncelleme: 14-10-2015 14:38

Filistin yönetimi, önceliklerinin, İsrail saldırılarının sona erdirilmesi ve ateşkesin sağlanması olduğunu bildirdi.

Filistin yönetiminden yapılan yazılı açıklamada, "Gazze'de önceliğimiz, İsrail'in saldırılarının durması ve İsrail ile Gazze'deki direniş grupları arasında ateşkesin sağlanması için çalışmaktır. Uluslararası toplumu, ateşkesin sağlanması için Netanyahu hükümetine baskı yapmaya çağırıyoruz" denildi.

Açıklamada ayrıca Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nden (BMGK), İsrail'in Gazze saldırılarını kınaması ve İsrail'i ateşkese zorlayıcı karar alması istendi.

İsrail'in Gazze'ye kara harekatına hazırlanmasıyla saldırıların tehlikeli boyuta ulaştığı kaydedilen açıklamada, saldırılarla Gazze'deki vatandaşların zorla göç ettirilmesinin hedeflendiği savunuldu.

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve diri diri yakılarak öldürülmüştü. Bölgede gerginliğin tırmanmasıyla İsrail, Pazartesi günü Gazze'ye yönelik "Koruyucu Hat" adı altında operasyon başlattığını duyurmuştu.

İsrail ordusunun Pazartesi'nden bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 100 kişi hayatını kaybetmiş, 670 kişi yaralanmıştı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Gazze'de öncelik saldırıların durması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro