eposta yazdır zoom+ zoom-

Gaziantep dünya listesine girdi Forbes hemen haber yaptı

Gaziantep dünya listesine girdi Forbes hemen haber yaptı

Dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes yayınladığı “Dünya’nın Ekonomik Seyahat Destinasyonları Listesi”nde Gaziantep´i 10’uncu sırada gösterdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-11-2017 16:57 - Güncelleme: 24-11-2017 16:57

Kentin UNESCO Yaratıcı Gastronomi Kentleri listesinde sekizinci sırada olduğunun altı çizilen haberde, Gaziantep´in mutlaka görülmesi gerektiğine, İstanbul´da aranan birçok şeyin Gaziantep´te daha uygun fiyata bulunabildiğine dikkat çekildi.

Gaziantep'le ilgili, şehrin kaderini etkileyecek negatif algı oluşturulmaya çalışıldığı bir dönemde Büyükşehir Belediyesince başlatılan "Şimdi Gaziantep'e Gitme Zamanı" kampanyası amacına ulaştı. Gastronomi şehri genel Merkezi Amerika’da bulunan iki haftada bir yayımlanan Forbes dergisine konu oldu, Gaziantep’le ilgili önemli tespitleri haberleştirdi.  Gaziantep´in mutlaka görülmesi gerektiğine işaret eden dergi, şehir ekonomisinin uygunluğuna parmak bastı.

FISTIĞIN BAŞKENTİ

Forbes yayınladığı “Dünyanın ekonomik seyahat destinasyonları listesinde” Gaziantep´i 10’uncu sırada gösterdi. İstanbul’dan sadece 90 dakikalık bir uçuş mesafesinde olduğu belirtilen Gaziantep´in uluslararası turistlerden batıdaki şehirlere nispeten daha az ilgi gördüğü, fakat en az batıdaki Türkiye kentleri kadar ilginç bir tatil destinasyonu olduğu söylendi. Kentin UNESCO Yaratıcı Gastronomi Kentleri listesinde sekizinci sırada olduğunun altı çizilen haberde, Gaziantep´in mutlaka görülmesi gerektiğine, İstanbul´da aranan birçok şeyin Gaziantep´te daha da uygun fiyata bulunabildiğine ve ülkenin Şam fıstığı başkenti olduğuna dikkat çekildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Gaziantep dünya listesine girdi Forbes hemen haber yaptı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Misafir 27 Kasım 2017 05:01 Sola dönüş yasağını en aza indirirlerse, arabalar için konulan kasisleri zengin semti ile fakir semtine göre ayırmayıp fakir semtlerinden "ölüm kasislerini" kaldırırlarsa turist geldiğinde daha rahat dolaşır.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro