eposta yazdır zoom+ zoom-

Gardiyanlık sözlü sınavı ne zaman-saat kaçta Adalet Bakanlığı açıklaması

Gardiyanlık sözlü sınavı ne zaman-saat kaçta Adalet Bakanlığı açıklaması

Gardiyanlık sözlü sınavı ne zaman yapılacak, gardiyanlık mülakat sınavı yeri ve giriş belgeleri Adalet Bakanlığı tarafından önümüzdeki günlerde resmi sayfasından duyurulacak. Boy ve kilo ölçümü yaptırmayanlar gardiyanlık sözlü sınavına giremeyecek.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 29-06-2018 18:00 - Güncelleme: 29-06-2018 18:00

Adalet Bakanlığı gardiyanlık alımı sonuçları belli oldu. 7 bin gardiyandan biri olmak için adayları şimdi de sözlü sınavı bekliyor. Sözlü sınava girebilmek için ise adayların öncelikle boy ve kilo ölçümünden geçmesi gerekiyor. Boy kilo ölçümüne katılmayanların mazeretleri kabul edilmeyecek, sözlü sınava katılamayacak. Peki, İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) boy ve kilo ölçümü ne zaman yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

İNFAZ KORUMA MEMURU BOY VE KİLO ÖLÇÜMÜ NE ZAMAN YAPILACAK: İnfaz ve koruma memurları için ilan edilen pozisyon sayısının on katı aday içerisinden boy ve kilo şartını taşıyanlar sözlü sınava katılmaya hak kazanacak. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan infaz ve koruma memuru adaylarının boy ve kilo ölçümleri her bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu için ayrı ayrı olmak üzere 29/06/2018 ve devam eden günlerde yapılacak olup, adayların boy-kilo ölçümüne hangi gün katılacakları ilgili sınav merkezlerince ilan edilecek.

Boy kilo ölçümüne katılmayanların mazeretleri kabul edilmeyecek, sözlü sınava katılamayacak. Boy kilo ölçümünü geçerek sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ayrıca ilgili sınav merkezleri tarafından ilan edilmesi gerekmektedir.

BOY VE KİLO ÖLÇÜMÜNÜN YAPILACAĞI GÜN BU BELGELERİ UNUTMAYIN: Boy kilo ölçümünün yapılacağı tarihte sözleşmeli infaz ve koruma memuru adaylarının güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunu (EK-3) doldurarak (4 adet) vukuatlı nüfus kayıt tablosu ile birlikte sınavı yapacak olan sınav merkezine teslim etmeleri gerekmektedir.

BOY VE KİLO ÖLÇÜMÜ İÇİN TIKLAYIN

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Gardiyanlık sözlü sınavı ne zaman-saat kaçta Adalet Bakanlığı açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro