eposta yazdır zoom+ zoom-

Fuat Avni yakalandı! Peki Fuat Avni kim çıktı?

Fuat Avni yakalandı! Peki Fuat Avni kim çıktı?

İSTANBUL emniyet müdürlüğündeki son dakika haberi Milliyet Gazetesi yazarı duyurdu. Fuat Avni yakalandı. Peki kimdir Fuat Avni, yakalanan kişinin kimliği açıklandı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 20-07-2016 13:22 - Güncelleme: 20-07-2016 15:34

İSTANBUL emniyeti tarafından Başbakanlık Ek Binasında Fuat Avni operasyonu düzenlendi. Gelen son dakika haberlere göre Fuat Avni ve ekibi yakalandı.

Kimliği büyük merak konusu olan Fuat Avni, Başbakanlık Veri Toplama Merkezi'nin İstihbarat Şefi Akif Mustafa Koçyiğit çıktı.

Fuat Avni'nin yakalandığına yönelik haber günün olayı oldu. Operasyon dün gece yarısından saat 03.00'da yapıldı.

İstanbul emniyeti tarafından gerçekleştirilen operasyon ile birlikte Fuat Avni ile birlikte bilgisayar mühendisi olduğu tespit edilen 9 kişilik ekibi gözaltına alındı.

FUAT AVNİ MUSTAFA KOÇYİĞİT ÇIKTI

Türkiye uzun süredir Fuat Avni kim sorusunun yanıtının peşindeydi.

Nihayet Fuatavni'nin kimliği de belli oldu.

Fuat avni Başbakanlık Veri Toplama Merkezi'nin İstihbarat Şefi Akif Mustafa Koçyiğit çıktı.

Bilişimin en önemli noktasında bulunan Akif Mustafa Koçyiğit, İstihbarat Daire Başkanlığı Bilgi İşlem Merkezi’nde yer alan 9 kişilik uzman bir mühendis kadrosuyla çalışıyordu.

KRİPTO PARALELCİLER

Fuat Avni ve ekibi kripto cemaatçi olarak niteleniyorlar. Bugüne kadar cemaatle olan hiçbir bağlantıları keşfedilemedi. Gözaltına alınan 9 bilgisayar mühendisi İstihbarat Daire Başkanlığı’ndaki tüm arşiv, veri deposu, digital akışı anlık olarak başlarındaki Akif Mustafa Koçyiğit’e (Fuat Avni) ulaştırıyordu.

Akif Mustafa Koçyiğit’in ayrıca Başbakanlık Sektörel izleme biriminde uzman olduğu da öğrenildi.

TİB'DEKİ VERİLER DE FUAT AVNİ'YE GELİYORDU

Akif Mustafa Koçyiğit o kadar kritik bir yere yerleşmişti ki TİB'deki tüm verilerin akışını da ele geçirmişti.

TİB üst makamlarından habersiz olarak oradaki ekibi verileri Akif Mustafa Koçyiğit’e (Fuat Avni) aktarıyordu. Akif Mustafa Koçyiğit de (Fuat Avni) topladığı tüm verileri yurt dışına yolluyordu. Toplanan o bilgilerde twittera yurt dışından girilerek dijital izleri örtbas ediliyordu.

ANADOLU AJANSI'NDAN YENİ BİLGİ : Anadolu Ajansı da Akif Mustafa Koçyiğit'in gözaltına alındığını doğruladı. Başbakanlık kaynaklarından yapılan açıklamaya göre Akif Mustafa Koçyiğit, Başbakanlık bünyesinde daha önce örgüt üyesi olduğu şüphesiyle açığa alınmış. Koçyiğit'in, FETÖ'ye bilgi sızdırdığı gerekçesiyle emniyet birimleri tarafından gözaltına alındı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Fuat Avni yakalandı! Peki Fuat Avni kim çıktı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR27 YORUM
  • Misafir 21 Temmuz 2016 19:18 bukadar cok mu korkulur fuat avniden korkuyor lar

    CEVAP YAZ 2 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro