eposta yazdır zoom+ zoom-

Fransa'daki gizemli olay tartırşmalara neden oldu! Elsiz kolsuz bebekler...

Fransa'daki gizemli olay tartırşmalara neden oldu! Elsiz kolsuz bebekler...

Fransa'da son yıllarda artış yaşanan kolsuz ve bacaksız yenidoğan bebeklerin sayısı ülke genelinde tartışmalara yol açtı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-10-2018 01:00 - Güncelleme: 12-10-2018 01:00

Fransa'nın kırsal kesiminde yer alan üç bölgede 2007-2014 yılları arasında 14 bebek kolsuz, bacaksız veya elsiz olarak dünyaya geldi. Yerel halk ve sivil toplum örgütlerine göre sakat doğumların sorumlusu tarımda kullanılan zararlı pestisitler.

Bölgede araştırma yapan Fransız Sağlık Bakanlığı, incelemeler sonucu ilaç veya başka bir neden tespit edemediklerini ifade etti.

AB BİR SÜREDİR GLİFOSFATI TARTIŞIYOR: Fransa'nın Ain, Loire Atlantique ve Bretagne bölgelerinde dünyaya gelen elsiz, kolsuz veya bacaksız bebekler Avrupa Birliği’nde bir süredir devam eden tarım ilacı glifosatın sağlık üzerinde zararlı olduğu iddialarına yeni bir boyut kazandırdı.

Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Fransız sağlık dernekleri, bakanlığı yanlış yöntem uygulamakla suçlarken durumun vahim olduğunun altını çizdi.

Öte yandan, Avrupa Parlamentosu üyesi Fransız Yannick Jadot ise devleti pestisitlerin zararlarını görmezden gelmekle suçlarken AB, yaklaşık iki yıl süren tartışmaların ardından glifosfatın 5 yıl daha tarım ilacı olarak kullanılmasını geçtiğimiz kasım ayında onaylamıştı.(Kaynak:NTV)

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Fransa'daki gizemli olay tartırşmalara neden oldu! Elsiz kolsuz bebekler... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Misafir 12 Ekim 2018 10:10 ALLAHIN KANUNLARINI HİÇ SAYANLAR, GÖRMEZDEN GELENLER, ÖMÜRLERİNİ PİSLİK İÇERİSİNDE TÜKETENLER, VARSIN HAK ETTİKLERİNİ YAŞASINLAR RABBİMİN AZABI YAKIN ....BİLMEZLERMİ...?

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro