eposta yazdır zoom+ zoom-

Flaş suç duyurusu! TBMM Başkanı Kahraman'dan...

Flaş suç duyurusu! TBMM Başkanı Kahraman'dan...

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 26. yasama yılının sona ermesi nedeniyle görev süresi biten tüm milletvekillerine gönderdiği mektuba karşı yazdığı cevapta, 'kendisine hakaret ettiği' gerekçesiyle Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka hakkında kamu görevlisine hakaretten suç duyurusunda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-06-2018 17:54 - Güncelleme: 20-06-2018 00:40

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın avukatı Samet Can Olgaç'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sunduğu suç duyurusu dilekçesinde, Nazlıaka'nın TBMM Başkanı Kahraman'a hakaret ve sövme şeklinde beyanlarda bulunduğu ve Kahraman'ı başka ülkelerin çıkarlarına hizmet eden birisi olarak yansıtmaya çalıştığı belirtildi.

Nazlıaka'nın beyanlarının topluma örnek olması gerekirken, incelendiğinde 'ağır hakaretler' içerdiğinin görüldüğü bildirilen dilekçede, şunlar kaydedildi:

"Kişilik haklarınının korunmasına ilişkin ilkeler gözetilmeden, eleştiri görüntüsü verilerek, kendi siyasi kimliğini ve müvekkilimizin konumunu dayanak yapmak suretiyle, nasıl olsa bu bu sözlerin bir siyasinin diğer bir siyasiye söylediği sözler olarak kabul edileceğinden hareketle, hakarete varan değerlendirmede bulunulması ne eleştiri olarak ne de düşünce açıklaması olarak nitelenemez. Zaten şüpheli de bunun bilincindedir. Amacı, müvekkilime hakaret etmenin yanında içinde bulunduğu siyasi ortamdaki konumunu koruma çabasıdır."

Dilekçede, Nazlıaka hakkında 'kamu görevlisine hakaret' suçundan kamu davası açılması istendi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Flaş suç duyurusu! TBMM Başkanı Kahraman'dan... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR19 YORUM
  • VB 20 Haziran 2018 18:40 ONDAN HELALLEŞECEĞİMİZ GÜNÜN GELEMSİ DİLEİĞİYLE

    CEVAP YAZ 0 4
KİMDİR ?
İsmail Kahraman
İSMAİL KAHRAMAN KİMDİR?

İsmail Kahraman aslen Rizelidir. 7 Aralık 1940 yılında dünya gelen İsmail Kahraman 76 yaşında. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan İsmail Kahraman eşini medyadan uzak tutuyor. İsmail Kahraman'ın karısı Hatice Kahraman ile

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro