eposta yazdır zoom+ zoom-

Flaş gelişme! ABD'ye vize misillemesi

Flaş gelişme! ABD'ye vize misillemesi

ABD'in "Türk vatandaşları için en erken vize başvuru kabul tarihi 2019 Ocak ayı" açıklamasına Türkiye'den karşı hamle geliyor. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, "Biz de karşılıklı olarak belirli limitler koyuyoruz” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-12-2017 14:33 - Güncelleme: 20-12-2017 15:22

ABD Konsolosluğu çalışanı Metin Topuz'un FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanması sonrası başlayan vize krizi üstü örtülü sürüyordu. ABD'nin Ankara Büyükelçiliği vize kısıtlamasının sürdüğünü dün resmen itiraf etti. Büyükelçilik, Türk vatandaşlarının vize işlemi randevuları için en erken tarihin 2019 yılının Ocak ayı olduğunu açıkladı.

KARŞILIK OLARAK BELLİ LİMİTLER KONUYOR

Büyük tepki çeken bu açıklama sonrası Ankara'dan karşı hamle geldi. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, ABD ile vizelere ilişkin yaşanan süreç için, “Biz de karşılıklı olarak belirli limitler koyuyoruz” dedi.

Kadın ve Demokrasi Derneği'nin (KADEM) ev sahipliğinde Üsküdar'daki Genel Merkez binasında düzenlenen toplantıda, kadın sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Akdağ, bir gazetecinin "Dün ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Türkiye'deki temsilciliklerinde göçmen olmayan vize başvuruları için randevuların 2019 yılının ocak ayından itibaren verileceğini duyurdu. Nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusu üzerine şunları kaydetti:

BİR AN ÖNCE BU ANLAMSIZ TUTUM BİTMELİ

"Bu meseleyi bütün olarak iyileştirmek lazım artık. Karşılıklı adımlar atıldı. Bu noktada vatandaşların işlerini, karşılıklı iki ülke arasında gelip, giden insanların işlerini kolaylaştırmak lazım. Aslında Amerika Birleşik Devletleri'nin bu tutumu neticesinde Amerika vatandaşlarının işini de zorlaştırıyor. Biz de Türkiye Cumhuriyeti olarak vizeler konusunda belli limitler koyuyoruz. Dolayısıyla bir an önce bu anlamsız tutumdan vazgeçilmeli bence."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Flaş gelişme! ABD'ye vize misillemesi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR12 YORUM
  • Misafir 20 Aralık 2017 19:28 iyi de o zaman kale gibi yaptıkları konsolosluk binaları ne işe yarıyor? Sadece Türkiye aleyhine casusluk için kullanılan bu binalarını da biz kapatalım, k.çlarına tekmeyi vurup Türkiye'den def edelim

    CEVAP YAZ 0 2
KİMDİR ?
Recep Akdağ
RECEP AKDAĞ KİMDİR?

Yeni Kabinede yer alan Recep Akdağ Sağlık Bakanlığı koltuğuna geri döndü. AK Parti'nin önde gelen iddialı isimlerinden biri olan AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ kimdir? Recep Akdağ'ın eşi kimdir ve kaç çocuğu va

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro